Zelanda e Re hyri në 2018 me fishekzjarrë spektakolar

Lajme

Zelanda e Re ka mirëpritur vitin e ri 2018 me një shfaqje spektakolare fishekzjarrësh nga Rrokaqielli i Auckland.
Fishekzjarrët shumëngjyrëshe shpërthyen mbi Auckland përderisa Zelanda e Re festoi si një nga vendet e para që hyri në vitin e ri.
Samoa ishte shteti i parë që hyri në vitin 2018 këtë mëngjes, një orë para Zelandës së Re. Sidnej dhe lindja e Australisë i lëshuan fishekzjarrët në ora 13:00
Tokio ka hyrë në vitin 2018 në ora 15:00, Pekini dhe Hong Kongu do të hyjnë në vitin e ri në ora 16:00, Dubai në orën 20:00, Nju Jorku në orën 5:00 të mëngjesit të 1 janarit 2017 dhe Los Anxhelos në ora 8:00

 

Zelanda e Re hyri në 2018 me fishekzjarrë spektakolar
Zelanda e Re hyri në 2018 me fishekzjarrë spektakolar
Dubai New Year – Viti i Ri ne Dubai qe po cmend te gjithe ![/caption]