Home / Lajme Shqip

Lajme Shqip

​Pique kërcënon me largim nga Kombëtarja spanjolle

​Pique kërcënon me largim nga Kombëtarja spanjolle

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique është i gatshëm që të largohet nga Kombëtarja e Spanjës Gerard Pique sot ka votuar në referendumin e Katalonisë për shkëputje nga Spanja dhe kjo ka bërë që ai të kritikohet nga të gjithë në Spanjë. Ai çdo herë ka thënë se është një nder …

Read More »

Air France plane engine fails over Atlantic

Air France plane engine fails over Atlantic

An Air France flight from Paris to Los Angeles was forced to make a sudden diversion when it lost part of an engine over the Atlantic. One of the four engines on the Airbus A380 flight AF66 failed west of Greenland on Saturday. No-one was injured in the incident, but …

Read More »