Home / Bota / BE i përgjigjet Serbisë: Kosova është rast ‘sui generis’, s’mund të krahasohet me Kataloninë
BE i përgjigjet Serbisë: Kosova është rast ‘sui generis’, s’mund të krahasohet me Kataloninë

BE i përgjigjet Serbisë: Kosova është rast ‘sui generis’, s’mund të krahasohet me Kataloninë

BE i përgjigjet Serbisë: Kosova është rast ‘sui generis’, s’mund të krahasohet me Kataloninë
BE i përgjigjet Serbisë: Kosova është rast ‘sui generis’, s’mund të krahasohet me Kataloninë
Zëdhënësia e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq ka hedhur pretendimet se për Kataloninë, saktësisht për Spanjën, vlejnë standarde të dyfishta nga ato që kanë vlejtur për Serbinë në rastin e pavarësisë së Kosovës.Ajo ka theksuar se e drejta ndërkombëtare është universale, dhe se BE-ja e respekton atë plotësisht.

Kocijançiq, me rastin e qëndrimit të djeshëm të Komisionit Evropian se rasti i Kosovës dhe ai i Katalonisë janë të pakrahasueshëm, ka shtuar se nuk ekzistojnë standarde të dyfishta, transmeton lajmi.net.

“Kosova është rast sui generis”, ka thënë Kocijançiq.

“Ashtu siç e ka konfirmuar Këshilli i Evropës së Kosova është rast Sui Generis dhe si i tillë nuk mund të krahasohet me asnjë situatë tjetër në botë. Standarde të dyfishta nuk ka. E drejta ndërkombëtare duhet të jetë universalisht e pranuar, dhe BE-ja plotësisht e respekton”, ka thënë Kocijançiq për tanjug.

Kjo përgjigje e BE-ja vije pas letrës që president serb, Aleksandar Vuçiq i ka dërguar BE-së lidhur me “standardet e dyfishta” sipas tij të BE-së në rastin e Kosovës dhe atë të Katalonisë. /Lajmi.net/

More Info - Me shume....
Loading...
Shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja, shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv, tv shqiptar live, sport live, sporti shqiptar, lojrat e fundit, fito pare. ndeshje futballi, fitore e fundit, skedina sekreti. Australia news , Australia winner apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht, shqip greqisht, shqip al, shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare, shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2, shqiperi e mjera shqypni, shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe a abazi,vitamina a shqip,i recommend get fast, brand online safe us, cialis imp vitamina a shqip,i recommend get fast, brand online safe us, cialis impotence, buy dr fox, cheap daily, o meglio, back to back dosage, where to buy brand, best over counter, is covered by insurance, patent expiry canada, very good site cost of, where to buy in europe, how to get, buying in south korea, farmacias preci, how much does cost 2012, only for you pliis, vendita generico di, follow link next day uk, can you buy rite aid, uso cialis levitra, bar kaufen, acheter cialis et, pakistan, medical advice, buy softtabs, ou acheter pfizer, donne forum, online delivery, the best choice paypal, braucht man rezept, dose giusta, we like it cheap, only here low cost fast, enter site cheap online, wow generic drug, only here buying online, can i take with water izenz abgelaufen, herbal uk cheap,Makedonski vesti, Vesti Makedoniaja. Makedonski informacioa, informacia makedonija.

Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk Tetor 3, 2017 4:56 pm ne Bota. ne link https://www.lajme.mk/?p=3748
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email info@ lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit