Home / Kurioz / Bën dasmën madhështore në spital, 24 orë më pas i bën gjëmën vetes dhe familjes
Bën dasmën madhështore në spital, 24 orë më pas i bën gjëmën vetes dhe familjes

Bën dasmën madhështore në spital, 24 orë më pas i bën gjëmën vetes dhe familjes

Kur mësoi se vuante nga një sëmundje e rëndë dhe se nuk i kishte ngelur më shumë se disa ditë të vetme në jetë, ajo donte me patjetër të bënte të lumtur të dashurin e saj dhe të pranonte propozimin e saj për martesë.
31-vjeçarja Heather Rebeccah Mosher arriti të organizonte dasmën e saj në spital dhe vetëm 24 orë më pas, ndërroi jetë. Ajo vuante nga një formë shumë e rëndë dhe agresive e kancerit të gjirit.
E reja nga Connecticut luftoi deri në fund dhe para se t’i dorëzohej zonjës vdekjes, vendosi t’i bënte dhuratën e bukur të dashurit, Dave. Heather, një psikologe fëmijësh, arriti të realizonte një dasmë shumë të bukur, duke veshur fustan të bardhë, me pak muzikë e lule.
Pranë saj ndodheshin familjarët dhe vajzat që Dave kishte pasur nga një martesë e mëparshme.
Familja dhe miqtë më të dashur ishin pranë saj në ditën më të bukur të jetës, por për fat të keq ajo ishte edhe e fundit.Të gjithë u shpërngulën në ceremoninë e varrit, duke vendosur në Facebook foto “Po” dhe duke i thënë lamtumirë Heather-it.
Video e plote mund ta shikon pasi te klikoni me posht…

Loading...

Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje