Home / Shendet / E pabesueshme, Ilaçi natyral 5000-vjeçar që kuron sëmundjet e mushkërive, zemrës dhe tumoret
Auto Draft

E pabesueshme, Ilaçi natyral 5000-vjeçar që kuron sëmundjet e mushkërive, zemrës dhe tumoret

Auto Draft
Auto Draft

Kjo recetë e lashtë është zbuluar në vitin 1971 nga një ekspeditë e UNESKO-s në gërmadhat e manastirit të Tibetit dhe është përkthyer në të gjitha gjuhët e botës prej pllakëzave të deltinës dhe i është propozuar mjekësisë së shekullit XX. Supozohet se është fjala për një zbulim të vjetër 2-3 mijë vjet para erës sonë. Hudhra është baza kryesore e këtij ilaçi natyral për shkak të përbërësve të fuqishëm antiseptik dhe antiviral, raporton Shendet+.

Përbërësit: 350 gr hudhër, 200 ml alkool 90% ose rum (nëse përdorni alkool, sigurohuni që ai nuk përmban metanol apo benzolkonium klorid).

Përgatitja: qërojeni hudhrën dhe vendoseni bashkë më alkoolin në një shishe qelqi të sterilizuar. Pas 10 ditësh tundeni mirë shishen ku keni përbërësit. Më pas vendoseni shishen për 2 ditë në frigorifer.

Përfitimet shëndetësore: çliron organizmin nga shtresa gëlqerore e yndyrore, përmirëson këmbimin e materialeve në to dhe elasticitetin e enëve të gjakut, pengon infarktin, sklerozën, stenokardinë, insultet, formimin e tumoreve, pushon zhurmën në kokë dhe përmirëson pamjen. Nëse përfillen saktë dhe me vetëdije udhëzimet e mjekimit, organizmi përtërihet. Rekomandohet dhe për të gjitha moshat mbi 60-65 vjeç.

Por kjo pije duhet të ketë një rend në përdorimin e saj. Çdo ditë doza është e ndryshme:

Ditën e parë, në mëngjes 1 pikë, në drekë 2 pika, në darkë 3 pika
Ditën e dytë, në mëngjes 4 pika, në drekë 5 pika, në darkë 6 pika
Ditën e tretë, në mëngjes 7 pika, në drekë 8 pika, në darkë 9 pika
Ditën e katërt, në mëngjes 10 pika, në drekë 11 pika, në darkë 12 pika
Ditën e pestë, në mëngjes 13 pika, në drekë 14 pika, në darkë 15 pika
Ditën e gjashtë, në mëngjes 15 pika, në drekë 14 pika, në darkë 13 pika
Ditën e shtatë, në mëngjes 12 pika, në drekë 11 pika, në darkë 10 pika
Ditën e tetë, në mëngjes 9 pika, në drekë 8 pika, në darkë 7 pika
Ditën e nëntë, në mëngjes 6 pika, në drekë 5 pika, në darkë 4 pika
Ditën e dhjetë, në mëngjes 3 pika, në drekë 2 pika, në darkë 1 pikë
Ditën e njëmbëdhjetë, në mëngjes 25 pika, në drekë 25 pika, në darkë 25 pika
Preferohet që përdorimi i këtij bari të bëhet gjatë ngrënies. Vazhdohet marrja e barit 3 herë në ditë (nga 25 pika) derisa të mbarohet i gjithë bari. Terapia mund të përsëritet pas 5 vjetësh.

Shënim: Medikamenti pihet me 50 g qumësht të vakët, sa është temperatura e dhomës, domethënë 20 gradë, sipas skemës së sipërme./360grade.al

More Info - Me shume....
Loading...
Shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja, shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv, tv shqiptar live, sport live, sporti shqiptar, lojrat e fundit, fito pare. ndeshje futballi, fitore e fundit, skedina sekreti. Australia news , Australia winner apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht, shqip greqisht, shqip al, shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare, shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2, shqiperi e mjera shqypni, shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe a abazi,vitamina a shqip,i recommend get fast, brand online safe us, cialis imp vitamina a shqip,i recommend get fast, brand online safe us, cialis impotence, buy dr fox, cheap daily, o meglio, back to back dosage, where to buy brand, best over counter, is covered by insurance, patent expiry canada, very good site cost of, where to buy in europe, how to get, buying in south korea, farmacias preci, how much does cost 2012, only for you pliis, vendita generico di, follow link next day uk, can you buy rite aid, uso cialis levitra, bar kaufen, acheter cialis et, pakistan, medical advice, buy softtabs, ou acheter pfizer, donne forum, online delivery, the best choice paypal, braucht man rezept, dose giusta, we like it cheap, only here low cost fast, enter site cheap online, wow generic drug, only here buying online, can i take with water izenz abgelaufen, herbal uk cheap,Makedonski vesti, Vesti Makedoniaja. Makedonski informacioa, informacia makedonija.

Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk Tetor 1, 2017 12:33 am ne Shendet. ne link https://www.lajme.mk/?p=3474
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email info@ lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit