E fejuara seksi e ministrit të Brendshëm italian (Foto)

Kishte thënë se do të ishte në hije nëse i fejuari i saj do të emërohej kryeministër i Italisë. Tashmë “First Lady”, Elisa Isoardi, partnere e ministrit të Brendshëm dhe zv.kryeministrit italian, pushon nën diellin e Ischia-s. Në poza për kopertinën e së përjavshmes italiane (Gente), Elisa ka shfaqur të gjitha linjat trupore me kostum banjoje.

Forma “shpërthyese” për “showgirl”-in italian, e cila me këto foto nuk mund të qëndrojë sigurisht në hije…

1 of 6

15 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

E bija i merr gjithë vëmendjen Kim Kardashian (Foto)

Me një nënë si Kim Kardashian dhe një baba si Kanye West është e pashmangshme që vajza 5-vjeçare të mos jetë e pritur drejt modës dhe bukurisë.

North West i mori të gjithë vëmendjen nënës së saj Kim, e veshur me rozë dhe duke pozuar si një zonjushë e vërtetë.

5-vjeçarja, e cila që tani duket se ka krijuar stilin e saj u fotografua në Nju Jork bashkë me të ëmën.

1 of 10

15 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Anna, një mbështetëse e “nxehtë” për Rusinë (Foto)

Anna Chernova është një prej femrave që “trondit” Instagramin. Modelja ruse 31-vjeçare, e cila përdor pseudonimin Anella Miller është ndër më të ndjekurat kohët e fundit, falë edhe formave të saj perfekte, të cilat i ka zbuluar edhe për fansat.

Ajo është një nga ato që do ta zbukurojnë edhe më shumë Botërorin përgjatë muajit në vazhdim dhe ajo mbështet skuadrën e saj të vendlindjes, Rusinë, që Botërorin e nisi me një fitore në goleadë.

1 of 5

15 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

“Top Awards”, Dylan vjen me një histori personale, “Ca i bone vetes”

Dilan Reka, i njohur në fushën e muzikës me emrin Dylan, ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. E titulluar “Ca i bone vetes”, kjo këngë është futur menjëherë në klasifikimin e “The Top List”, duke zënë vendin e 63-të, falë mbështetjes së publikut.

Në një intervistë të dhënë për “Top Awards”, Dylan ka folur më shumë për këtë këngë si edhe iu ka dhënë përgjigje disa kritikave të bëra ndaj tij, lidhur me këtë projekt muzikor. Ai ka folur gjithashtu edhe për projektet në të ardhmen.

Top Awards: “Ca i bone vetes”, pse ky titull dhe për çfarë flet kënga?

Dylan: “Ca i bone vetes”, mendova se është një titull shumë pikant dhe special që kushdo mundet ta gjejë veten në këtë tekst. Kënga flet për të gjithë njerëzit të cilët janë bërë pishman për një arsye apo një xhest.

TA: Sa kohë të është dashur për përgatitjen e këtij projekti muzikor?

Dylan: Ky projekt ka zgjatur shumë kohë në krahasim me projektet e tjera. Rreth 6 muaj punë për këtë projekt me djemtë e “Bi..

Continue Reading

Federica Nargi mahnit Greqinë, forma perfekte edhe pas lindjes

Destinacioni i saj i preferuar është ishulli i famshëm grek, Mykonos. Edhe këtë verë ka udhëtuar bashkë me partnerin e saj futbollist, për të shfrytëzuar pushimet verore me përfundimit e sezonit futbollistik.

Po flasim me Federica Nargin dhe Alessandro Matrin, çiftin e famshëm italian, që tërheq gjithmonë vëmendjen e mediave rozë. Modelja 28-vjeçare shfaqet në formë të shkëlqyer në plazhet e Mykonos edhe pse ka vetëm kohë që është bërë nënë duke sjellë në jetë një vajzë. Mykonos mbetet destinacioni më i preferuar i personazheve të njohura të showbizit.

1 of 4

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Eleni Fouriera, koncert në Tiranë në korrik

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Fouriera do të zhvillojë një koncert në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ajo nëpërmjet një postimi në Instagram, ku tregon datat e turneut veror.

Eleni do të jetë për një koncert në Tiranë më 25 korrik. Këngëtarja përfaqësoi Qipron në Eurovision ku u rendit e dyta.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Hilary Duff ‘fsheh’ barkun e rrumbullakosur

Pak ditë më parë Hilary Duff zbuloi se ishte në pritje të fëmijës së saj të dytë. Mirëpo, disa ditë pas pranoi lajmin, duket se Hilary po përpiqet që të fshehë barkun.

30-vjeçarja është fotografuar, e veshur me një palë paliçeta, të cilët i fshihnin mjaft mirë barkun. Aktorja ka edhe një djalë 6-vjeçar, ndërkohë që shumë shpejt do të sjellë në jetë një vajzë.

Ajo është në pritje të fëmijës së saj të dytë me muzikantin Matthew Koma.

1 of 5

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Monica Bellucci i rikthehet pasarelës pas 26 vitesh (Foto)

Kishte qëndruar larg pasarelave që nga viti 1992, por Monika Bellucci u rikthye në një platformë gjigande në Milano për Dolce & Gabbana dhe i la të gjithë pa fjalë.

Tashmë në moshën 54 vjeçare, ajo veproi si një modele e jashtëzakonshme, duke hapur shfaqjen e modës për meshkuj për verën e ardhshme.

“Si e bindëm? Mjaftoi një telefonatë”, thotë Stefano Gabbana.

1 of 8

Audienca e Dolce & Gabbana gjithmonë pret surpriza, por këtë herë dy dizajnerët me të vërtetë i kanë habitur të gjithë.

Me pantallona të zeza dhe një këmishë të bardhë, e për më tepër me flokë të drejtë në gjatësinë e shpatullave, Bellucci sfiloi mes duartrokitjeve.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Amber dhe Dan “arratisje” e ëmbël në Santorini (Foto)

Ata konfirmuan romancën e tyre kur Dan Edgar i kërkoi Amber Turnerit të ishte e dashura e tij në finalen e madhe të serialit britanik TOWIE, pas një viti takimesh të rastësishme të mbushur me pasion të zjarrtë, shpërthime dhe shumë dhimbje.

Dhe rruga e përbashkët e këtij çifti të showbizit nuk kishte qenë kurrë më e lumtur se ky udhëtim i fundit, tepër i nxehtë në Santorini të Greqisë.

1 of 10

Bukuroshja Amber shfaqi format e saj me bikini të ndritshëm me gurë, teksa s’kishte si të mungonte një puthje përvëluese me të dashurin e saj të hijshëm.

“Zogjtë” e dashuruar shijuan kokteje të ftohta në një bar të këndshëm, teksa vëmendjen ta rrëmbenin të pasmet bombastike në Amber dhe hijeshia e saj “vrasëse”, me të cilën bëri për vete edhe Dan.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Një “superbombë” e zhveshur (Foto)

Blac Chyna e ka tronditur Instagramin të premten me disa foto bombastike.

Qartësisht e gatshme për fundjavën, bukuroshja 30-vjeçare u zhvesh e gjitha teksa shijonte zhytjen në një pishinë natyrale. Nëna e dy fëmijëve u pa gjysmë e zhytur në ujë duke treguar tatuazhin e saj masiv, që arrin deri në të pasmet e përsosura.

1 of 9

Chyna i ka bërë 14.3 milionë fansat e saj në Instagram që të ‘çmenden”, pasi format e saj trupore rrallë se i shohim tek ndonjë vajzë tjetër.

Fotot seksi vijnë pask ditë pasi Chyna lëshoi një valë akuzash ndaj Kylie Jenner dhe klanit Kardashian.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

“Ai është seksist, shihte nga poshtë”, Aurela Hoxha u nxjerr emrat vipave që e kanë gjuajtur

Në pjesët “off records” që po transmetohen mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” është shfaqur edhe Aurela Hoxha e cila dëgjohet duke biseduar me Ermalin për ngacmimet që ka pasur nga personazhe të njohur të ekranit. “Po ky Mediu e çmende fare, ja ke heq trurin, e pash dje sesi po të shihte, si nga poshtë”, i thotë Ermali Aurelës. “Me vërtet? Seriozisht e ke ti? Mos u tall. E tmerrshme. Jo mo jo s’është fare ashtu siç thua ti. S’ka shanse, s’është fare ashtu”, shprehet Aurela e habitur. “Po pse s’të ngacmon fare?”, e provokon Ermali ndërsa modelja i përgjigjet: “Fare e di ca robi është, njeri shumë i mirë”.

“Po Albi? Albi është shumë seksist”, shprehet Ermali. “Nuk është e vërtet, për kokë të mamit jo, iii llafazan, ua e tmerrshme, vetëm Albi që nuk është ashtu”, i përgjigjet Aurela.

“Po pse nuk të ka ngacmuar Albi kurrë në prova?”, e pyet Ermali. “Ua kurrë ti e di që Albi si bën këto”, ja kthen Aurela.

Continue Reading

E dini pse ka rivalitet mes Dua Lipës e Rita Orës?! Shkaku është vendlindja, ato… (FOTO)

Ka tash e një kohë që flitet mbi rivalitetin e theksuar të Dua Lipës dhe Rita Orës. Dy vajzat nga Kosova që po ngjiten drejt majave të suksesit në botë kësaj here e kanë ekspozuar rivaletin në formën më të hapur të mundshme.
Ka qenë Dua ajo që ka bërë fillimisht një postim njoftues mbi koncertin Sunny Hill.

Me anë të një statusi në Facebook ajo ka treguar se është e lumtur që SunnyHill Festival po vjen në Kosovë.

“Po ndihmojmë që Kosova të vendoset në hartën e vendeve kulturore. Unë do të jem në Kosovë disa ditë para festivalit për të ndihmuar në bamirësi dhe për të vizituar vendin tim të lindjes” ka shkruar mes tjerash Dua Lipa në Facebook.

Vetëm 45 minuta pas, ka qenë Rita që ka reaguar për të shprehur përkushtimin ndaj Kosovës me një foto me Atifete Jahjagën.

Ajo ka kujtuar momentin kur është dekoruar nga presidentja Atifete Jahjaga me titullin “Ambasadore Nderi”, të cilin e ka quajtur një moment në histori, ndërsa ka shtuar se qysh nga atëherë kanë realizuar shumë nga planet dh..

Continue Reading

Ermal Mamaqi vë në “SIKLET” deputetin shqiptar: Orë FLORIRI është ajo që ke… (VIDEO)

I ardhur nga bota e biznesit, ai ishte një nga deputetët më të pasur të Shqipërisë. Fjala është për Eduart Ndocajn, ish-deputet i legjislaturës së kaluar.

Vetëm pak muaj më parë ai ka qënë një nga personazhet e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan.

Dhe në puntatën e sotme ishte përfshirë në ‘OFF Records’. Gjatë regjistrimit të emisionit, drejtuesit Ermal Mamaqi i ka tërhequr vëmendjen ora që ish-deputeti mbante në dorë dhe e ka pyetur nëse është flori. Ndërkohë Ndocaj pranoi menjëherë se ora është e gjitha flori.

Ermal Mamaqi: Çështë kjo orë? Hajde orë hajde… Është flori?

Eduart Ndocaj: Po.

Ermal Mamaqi: Ta presin dorën me këtë orë. Po kalove nga trau ta hanë bukën nga dora…

Continue Reading

Harrojeni Encën e Kallashin, Ermal Mamaqi bën twerkun që do t’ju shkrijë së qeshuri (VIDEO)

Kërcimi twerk njihet nga të gjithë tashmë dhe vajzat e njohura të ekranit e praktikojnë shpesh në videoklipet e tyre apo videot që postojnë në rrjete sociale. Mjafton të kujtojmë Encën, videot ku ajo bën twerk tërheqin shumë vëmëndjen. Por edhe Kallashi e cila falë këtij kërcimi u bë e njohur. Megjithatë sot aftësitë për të bërë twerk i ka treguar edhe Ermal Mamaqi.

Të ftuarit e mbrëmjes së sotme në “Xing me Ermalin” po luajnë lojën me dënime, të mbledhur në Prezë, lojë e cila ka sjellë shumë të qeshura për shkak të dënimeve që u kanë rënë lojtarëve. Kur erdhi radha e Ermal Mamaqit, moderatorit i ra si dënim të bënte twerk. Ermali fillimisht u shpreh se nuk dinte si bëhej twerk por më pas edhe me ndihmën e vajzave arriti të tundej duke shkaktuar shumë të qeshura. Ndiqni videon më poshtë.

https://gossip.alpenews.al/wp-content/uploads/sites/4/2018/06/34684682_642417852758184_9221730977095614464_n.mp4

Continue Reading