Home / Tag Archives: gjithashtu

Tag Archives: gjithashtu

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Auto Draft

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe mbështetja e një krimi lufte, duke përfshirë mizoritë masive ndaj grave dhe fëmijëve, a …

Read More »

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

E gjithë vëmendja shqiptarëve të Hënën në orën 20:45 do të jetë e përqendruar në Shkodër ku Italia do të sfidojë Shqipërinë, një përballje luksi për kuqezinjtë por që kërkon gjithashtu vëmendje maksimale edhe në aspektin organizatv. Në këtë drejtim, përveç masave të marra nga FSHF që gjithçka të shkojë …

Read More »

Katalonja me skuadër ëndrrash

Katalonja me skuadër ëndrrash

Përveç anës politike, pavarësia e Katalonjës nga Spanja sigurisht që ka rëndësi të madhe edhe për futbolldashësit. Yjet katalonjas gjithmonë kanë luajtur rol kyç në triumfet e Spanjës në kompeticionet ndërkombëtare, por tani jemi duke u përballur me një realitet të ri. Tashmë, pas pavarësisë nga Spanja Katalonja mund ta …

Read More »

Komisioni Europian e “qorton” Maqedoninë

Komisioni Europian e “qorton” Maqedoninë

Pas disa incidenteve në fushatë zgjedhore lokale në Republikën e Maqedonisë, që rezultoi me sulmin e mbrëmshëm ndaj kryetarit aktual të Shuto Orizares dhe kandidatit për mandat të ri, Elvis Bajram, sot reagoi edhe Komisioni Europian, transmeton gazeta Lajm. Zëdhënësja e Eurokomisionit, Maja Kocijançiç kërkoi nga Qeveria aktuale dhe deri …

Read More »

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Ashtu siç edhe femrat që i fshehin disa sekrete të vogla, ekzistojnë po ashtu edhe disa gjëra që meshkujt i fshehin nga femrat.Ata nuk janë aq të talentuar në të shprehur dhe pikërisht për këtë ata nuk kanë dëshirë t’i diskutojnë disa çështje të ndjeshme. Ja disa nga gjërat më …

Read More »

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual[/caption] Në ndryshim nga metodat e tjera kontraceptive si pilulat apo spiralja, kondomi është e vetmja metodë që ju mbron nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme.Megjithatë asgjë nuk rezulton të jetë aq e thjeshtë sa duket pasi dhe kondomi mbart rrezikun e tij. …

Read More »