Home / Tag Archives: megjithate

Tag Archives: megjithate

Turqia: Ndihemi të tradhtuar nga Bashkimi Evropian

Turqia: Ndihemi të tradhtuar nga Bashkimi Evropian

Turqia ndjen se udhëheqësit e Bashkimit Evropian e kanë tradhtuar, me arsyetimin se negociatat për pranim të Turqisë në BE duhet të pezullohen, por Ankaraja vazhdon të shpresojë se vendi do t’i bashkohet bllokut, tha ministri turk për Çështjet Evropiane, Omer Çelik, raporton Reuters. Pas një shkëmbimi të ashpër fjalësh …

Read More »

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Quhet Nazif Destani dhe pasuria e tij shkon mbi 3 miliardë dollarë. Po po, e lexuat mirë! Ai është shqiptari më i pasur në botë por fama nuk i intereson aspak, përndryshe do e njihnit. Nazifi është djali i Lazim Destanit, numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës. …

Read More »

Ja pse duhet të hani sa më shumë rrush

Auto Draft

Rrushi mbron nga mostretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, si dhe nga mjaft sëmundje të tjera. Në vitin 1927 Dr. A Liebstein, mjek i famshëm nga Nju Jorku, duke ju drejtuar disa prej kolegëve të tij, të cilët e pyetën se çfarë mendonte për aftësitë …

Read More »

Tallje e mjerë me shtatoren e Adem Jasharit në Radush të Shkupit

Auto Draft

Shtatorja e heroit kombëtar Adem Jashari në Radushë të Shkupit është përuruar më 18 nëntor të vitit 2012, me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Para gati gjashtë vitesh, zbulimi i kësaj shtatore pati marrë mjaft kritika por edhe akuza nga ana popullatës, Shtatorja siç shihet në këto fotografi, …

Read More »