Home / Tag Archives: nderkohe

Tag Archives: nderkohe

Vajza në televizion, djali në futboll! Alketa Vejsiu zbulon pasionet e fëmijëve

Vajza në televizion, djali në futboll! Alketa Vejsiu zbulon pasionet e fëmijëve

Moderatorja e njohur shqiptare, Alketa Vejsiu merr vëmendje të madhe sa herë shfaqet në televizion, por jeta e saj private nuk është bërë asnjëherë publike. Ajo është e martuar prej vitesh dhe është bërë nënë e dy fëmijëve, Nikolës dhe Lionelit, të cilët kanë pasionet e tyre në jetë. E ftuar në “Mos i fol shoferit” nga Rudina Dembacaj, ajo tregoi se të dy i pëlqejnë kamerat, ndërkohë që vajzës i pëlqen televizioni, ndërsa djalit futbolli. Pjesë nga biseda Alketa Vejsiu: Nikola ka dalë shumë herë në televizior. Del në të gjitha aktivitetet e shkollës dhe për sa kohë është me bashkëmoshatarët e saj, zgjidhet sipas meritokracisë të audicioneve, ka të drejtë të shijojë fëmijërinë pa thënë se është vajza e atij apo asaj. Duhet të krijojë emrin dhe identitetin e saj në jetë. Rudina Dembacaj: Ka dëshirë të jetë pjesë e rrjeteve sociale të tua? Alketa Vejsiu: E pëlqen, është tendencë e gjeneratës. Rudina Dembacaj: Po Lioneli, ka lidhje me Lionel Messin? Alketa Vejsiu: O zot sa shumë e ..

Read More »

Nga përgjues, në përgjërues…

Në këtë moshë burrat dhe gratë tradhtojnë më shumë

I vetmi detaj që bashkon historinë e stisur të çështjes Xhafaj, është se askush nga personazhet e filmit, nuk merr përsipër përgjimin. I pari që u distancua nga përgjimi ishte Lulzim Basha. Sapo Edi Rama deklaroi se ka siguruar një provë shkencore, se gjithçka është e montuar, ai nxorri menjëherë në ekran “Babalen”, për t’u distancuar nga historia dhe për t’ia lënë atij përgjegjësinë. Pas kësaj, Veliu u thirr nga Prokuroria dhe dëshmoi për gjashtë orë rresht. Sipas asaj që ka thënë në shtyp pasi ka dalë nga Prokuroria, ai nuk merr përsipër përgjimin dhe deklaron se nuk e di, se kush e ka bërë. Ndërkohë PD me nxitim tentoi të shpëtojë dhe regjisorët e tjerë të kasetës, deputetët e saj, që do paraqiten në Prokurori, duke nxjerrë në skenë emrin e një militanti të PD, që së fundmi është përfshirë si gazetar në disa emisione televizive dhe shërben në një portal të PD-së. Nxjerrja në skenë e gazetarit u bë si një përpjekje për të manipuluar opinionin, duke theksuar se intervistën e Veliu..

Read More »

Horoskopi i datës 20 Maj 2018

Lërini butësinë që të rrjedhë lirisht. Do të shërbejë për të çimentuar një lidhje të konsoliduar, ose të shkrijë ndrojtjen në një marrëdhënie të porsalindur. Do t’ju duhet të pranoni disa kompromise. Solidariteti është i barasvlershëm me suksesin e ndërmarrjeve. Këtë ditë, humori i juaj është i lidhur me melankolinë, sepse planetët që nuk janë shumë në favorin e juaj. Do të keni apati dhe mungesë motivimi. Për t’ju ngushëlluar, do të keni shumë miq të sinqertë që ju mbështesin. Me mbështetjen e shumë planetëve në harmoni, dita fillon me mbarësi. Të arrini objektivat do të jetë një lojë fëmijësh. Një takim i papritur me një mik të vjetër do të bëjë që të ndryshoni planet për mbrëmjen. Në përgjithësi jeni të përkushtuar, por vullneti i personit që keni në krah ndërhyn për të ndryshuar gjërat, duke bërë që t’ju ndryshojë programin. Do të keni edhe zënka në çift, me grindje të lodhshme për të përcaktuar se kush do të imponojë vullnetin e vet. Ditë me fat. Të ndihmuar nga bashkëpunimi i..

Read More »

Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim: Piramida një qendër kushtuar të rinjve

Në Tiranë, Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim sapo ka marrë përsipër shndërrimin e Piramidës – Muzeut të Diktatorit Hoxha – në një qendër kushtuar të rinjve, që të studiojnë teknologji të reja pas shkolle. Kryetari i Bordit i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Majkëll Granoff, thotë se Shqipëria ka nevojë të futë pikëpamje të reja në ekonomi dhe në biznes. Në intervistën me korrespondentin tonë në Tiranë, Ilirian Agolli, zoti Granof dha komentet e tij edhe për klimën e biznesit në Shqipëri, emigrimin e rinisë dhe ndihmën, që po jep fondacioni për të përmirësuar të ardhmen e vendit. Zëri i Amerikës: Zoti Granoff! Cilat janë projektet dhe angazhimet tuaja dhe të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit në Shqipëri? Michael Granoff: Si fillim ju falenderoj për ardhjen dhe është një kënaqësi e veçantë për mua të flas me ju për “Zërin e Amerikës” sepse zëri juaj shkon si në Shqipëri ashtu dhe në Amerikë dhe unë mendoj se kjo është e rëndësishme në fakt si për njerëz..

Read More »

Granoff: Situata në Shqipëri është e rëndë për shkak të emigracionit, të rinjtë po e lënë vendin

Në Tiranë, Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim sapo ka marrë përsipër shndërrimin e Piramidës – Muzeut të Diktatorit Hoxha – në një qendër kushtuar të rinjve, që të studiojnë teknologji të reja pas shkolle. Kryetari i Bordit i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Majkëll Granoff, thotë se Shqipëria ka nevojë të futë pikëpamje të reja në ekonomi dhe në biznes. Në intervistën me korrespondentin tonë në Tiranë, Ilirian Agolli, zoti Granof dha komentet e tij edhe për klimën e biznesit në Shqipëri, emigrimin e rinisë dhe ndihmën, që po jep fondacioni për të përmirësuar të ardhmen e vendit. Zëri i Amerikës: Zoti Granoff! Cilat janë projektet dhe angazhimet tuaja dhe të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit në Shqipëri? Michael Granoff: Si fillim ju falenderoj për ardhjen dhe është një kënaqësi e veçantë për mua të flas me ju për “Zërin e Amerikës” sepse zëri juaj shkon si në Shqipëri ashtu dhe në Amerikë dhe unë mendoj se kjo është e rëndësishme në fakt si për njerëzit ..

Read More »

Këngëtarja LË NAM në televizion, shfaqet thuajse NUDO e mbuluar vetëm me një dantellë

Ajo është mjaft e përfolur për lidhjen e saj me një deputet, ndërkohë që nuk e humb kurrë shansin të bëjë pas vete të gjithë publikun me shfaqet e saj asaj normale. Bëhet fjalë për modelen dhe këngëtaren shqiptare Iva Aliko, e cila edhe kësaj here nuk ka mbetur jashtë mediave rozë. Aliko është shfaqur në “Zonë e Lirë” thuajse e zhveshur e mbuluar vetëm nga një fustan dantelle mbi trup. Shpeshherë ajo ka theksuar gjatë emisionit se edhe kaq e veshur ka shumë vapë, ndërsa ka prezantuar projektet e saj sensuale.

Read More »

Kushtet çnjerëzore të burgut të grave (VIDEO)

Emisioni i rradhës i ‘Inside’ sjellë një tjetër histori interesante dhe aq të dhimbshme për shoqërinë tonë, sjellë pamje dhe rrëfime nga një institucion në të cilin qëndrojnë të mbyllura duke vuajtur dënimet e tyre, femrat. Kushtet në burgun e femrave në Idrizovë janë johumane, aty as qeni nuk mund të mbijetojë thonë kështu ata që e kanë përjetuar këtë ferr, ndërkohë që mjek ka vetëm deri në ora 16 si dhe mbrojtja shëndetësore është katastrofale. Gjendjen e ka regjistruar edhe avokati i popullit, mirëpo të njejtat përsëriten dhe nuk ndërmeret asgjë, nga drejtoria në anën tjetër është e ndaluar futja brenda e përfaqësuesve të Komitetit të Helsinkut pa asnjë arsyetim, shkruan Zhurnal.mk Edhe pse kushtet në pjesën e femrave janë paksa më të mira se ato të meshkujve megjithatë në gjenerale kanë të njejtat probleme, të burgosurat ankohen se ambientet nuk dezinfektohen, ka insekte ndërsa ushqimi nuk është në nivel të duhur. “Të burgosurat duhet të bëhen në gjendje shumë kritike që të mund t..

Read More »

FERO publikon këngën e re me skena të nxehta, fansat “e masakrojnë” keq fare: Si s’të vjen turp… (FOTO+VIDEO)

Fero “i shkretë” s’po gjen rehat! Fero është një nga reperat më “IN” të momentit dhe këngët e tij të fundit po rezultojnë shumë të suksesshme. Para pak javësh solli “S’ka konkurrencë” me Rinën, ndërkohë që ditën e sotme ka publikuar një tjetër bashkëpunim me Sparks, nën titullin “Mamacita”. Me skena të nxehta, femra dhe me ritme verore, Fero sjell projektin që ai e cilësoi si hitin e verës. Kjo këngë ishte parashikuar të publikohej ditën e djeshme, por Fero e shtyu me një ditë për faktin se dje filloi Ramazani. Mirëpo kjo nuk u pëlqeu aspak ndjekësve të tij, të cilët e kanë ofenduar në komente, duke i kujtuar që Ramazani është 30 ditë dhe jo vetëm 1 ditë, ndërkohë që në postimin e fundit në Instagram ata i janë kundërvënë duke i thënë “pse publikon këngë të tilla në Ramazan”. Do reagojë Fero vallë?

Read More »

Këngëtarja e njohur rrëfen momentin e vështirë: “Mësova se kisha 6 tumore në mitër!”

Këto janë batutat më të famshme të filmave shqiptarë: Bota? Ç’do thotë…

Një prej zërave më të mirë të shfaqur së fundmi në industrinë muzikore amerikane, FKA Twigs ka treguar historinë e pabesueshme të pak muajve më parë. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Twitter, FKA Twigs ka rrëfyer për herë të parë se në mitrën e saj kishte zbuluar 6 tumore. “Tumoret ishin shumë të mëdhenj, 2 ishin sa një kokërr mollë, 3 sa një kivi dhe 1 sa një luleshtrydhe”, – shkruan këngëtarja. “Pra, ishin një pjatancë frutash të dhimbshme që e ndjeja çdo ditë”. Para 3 javësh ajo iu nënshtrua operacionit për të hequr edhe tumorin e fundit ndërkohë që fundin e barkut para operacionit këngëtarja e kishte krahasur me atë të një gruaje shtatzënë në muajin e 6-të.

Read More »

Ç’qenka ky laborator që i jepka përgjigjet brenda natës?

Nga: Fatos LUBONJA Pas publikimit nga opozita të vendimit të dënimit në Itali të vëllait të ministrit të Brendshëm Xhafaj, pastaj të një dokumenti që sipas saj provon se maxhoranca në mënyrë të njëanshme e gati të fshehtë ka ndryshuar një nen të Kodit Penal, që pengon ekstradimin e vëllait të ministrit, si dhe të një audioje që provon se vëllai i ministrit vazhdon ende të ruajë lidhjet me krimin, Edi Rama doli më në fund, me një qëndrim ndaj gjithë këtyre akuzave. Kryefjala e qëndrimit të tij ishte se kemi të bëjmë me akuza të montuara nga ana e opozitës, e cila po punon kundër interesit të shqiptarëve, duke i quajtur eksponentët e saj “vulëhumbur pa atdhe” dhe duke u shprehur se kjo “maskaradë destabilizuese” “meriton përgjigje të qartë edhe në rrafshin e ndëshkimit penal”. Për sa i përket audios, që është pika më e nxehtë e denoncimit, Rama tha se, për të marrë vendimin e tij politik, e ka çuar atë në një laborator ndërkombëtar për t’i bërë ekspertizë, ku është provuar se ajo është ..

Read More »

Skandal në lokalet e Tiranës, fëmijët tymosin nargjile

Dhëndërri i Berishës poston foton e Xhafajt student me Enverin, qytetari i përgjigjet me fotot e vjehrrit Sali me fëmijët e diktatorit Hoxha

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9 vjeçare në Tirnaë blejnë nargjile dhe e konsumojnë atë në lokale. Kamera e “Fiks Fare” filmoi në disa lokale në Tiranë, ku fëmijët e konsumonin nargjilen pa kurrfarë problemi. Ndërkohë, fenomeni i duhanpirjes në oborret e shkollave vazhdon. Emisioni investigativ bëri një vëzhgim në lokalet e Tiranës ku gjeti fëmijë të moshave 13-14 vjeç që tymosin nargjile. Edhe pse nargjileja lejohet të përdoret vetëm për moshat mbi 18 vjeç, lokalet në Tiranë e shesin pa asnjë problem kundrejt pagesës. Fiksi solli me zë dhe figurë biseda me kamarierët e lokaleve që u’a tregëtonin fëmijëve nargjilen. Ata treguan se fëmijët janë 13 vjeç dhe nuk përbën problem konsumi.” Fëmijët janë 13 vjeç, u’a jap pa asnjë problem.”-tha kamarieri. Ndërkohë në oborret e gjimnazeve fëmijët konsumojnë duhan. Gjatë pushimit të gjatë sapo dalin pranë oborrit të shkollës, nxënësit e gjimnazeve në Tiranë tymosin duhan në grupe. Shefi i Shërbimit në Repartin Toksikologjik në QSUT , Zihni ..

Read More »

Atletiko fiton trofeun e “Europa League”, shkëlqen Griezmann

Finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian për klube, nuk prodhoi surpriza, pasi ishte pikërisht Atletico Madrid që arriti të triumfojë. Në finalen e Lyonit, spanjollët mposhtën Marseillën me rezultatin e pastër 3-0, duke mos diskutuar për asnjë moment fitoren e ndeshjes. Ndërkohë që Franca vijon të ruajë marrëdhënie ‘të ngrira’ me Europa Leaguen, pasi asnjë klub i këtij shteti nuk e ka fituar këtë kompeticion, në finalen e sotme ishte protagonist pikërisht një francez. Antoinne Griezmann shënoi dy golat e parë për madrilenët, nga një në çdo pjesë loje, ndërsa rezultatin e vulosi Gabi në minutën e 89’. Atletico ngre kështu për herë të 3-të këtë trofe, që nga viti 2010, moment kur u emërua Europa League. Dy triumfet e tjera janë regjistruar në vitin 2010 dhe 2012.

Read More »

Pamje shqetësuese/ Në lokalet e Tiranës adoleshentët konsumojnë në masë nargjile

Dikur aleat i Bashës, Kreshnik Spahiu tallet me të: Luli sot mblodhi më pak protestues sesa deputetët që ka

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare në Tiranë blejnë nargjile dhe e konsumojnë atë në lokale. Kamera e “Fiks Fare” filmoi në disa lokale në Tiranë, ku fëmijët konsumonin nargjile pa kurrfarë problemi. Ndërkohë, fenomeni i duhanpirjes në oborret e shkollave vazhdon. Emisioni investigativ bëri një vëzhgim në lokalet e Tiranës, ku gjeti fëmijë të moshave 13-14 vjeç që tymosin nargjile. Edhe pse nargjileja lejohet të përdoret vetëm për moshat mbi 18 vjeç, lokalet në Tiranë e shesin pa asnjë problem kundrejt pagesës. “Fiksi” solli me zë dhe figurë biseda me kamerierët e lokaleve që ua tregtonin fëmijëve nargjilen. Ata treguan se fëmijët janë 13 vjeç dhe nuk përbën problem konsumi. “Fëmijët janë 13 vjeç, ua jap pa asnjë problem”, thotë një kamerier. Ndërkohë, në oborret e gjimnazeve fëmijët konsumojnë duhan. Gjatë pushimit të gjatë, sapo dalin pranë oborrit të shkollës, nxënësit e gjimnazeve në Tiranë tymosin duhan në grupe. Shefi i Shërbimit në Repartin Toksikologjik në QSUT, Zih..

Read More »

Skandali në lokalet e Tiranës/ Shikoni çfarë bëjnë adoleshentët: Tymosin…

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare në Tiranë blejnë nargjile dhe e konsumojnë atë në lokale. Kamera e “Fiks Fare” filmoi në disa lokale në Tiranë, ku fëmijët konsumonin nargjile pa kurrfarë problemi. Ndërkohë, fenomeni i duhanpirjes në oborret e shkollave vazhdon. Emisioni investigativ bëri një vëzhgim në lokalet e Tiranës, ku gjeti fëmijë të moshave 13-14 vjeç që tymosin nargjile. Edhe pse nargjileja lejohet të përdoret vetëm për moshat mbi 18 vjeç, lokalet në Tiranë e shesin pa asnjë problem kundrejt pagesës. “Fiksi” solli me zë dhe figurë biseda me kamerierët e lokaleve që ua tregtonin fëmijëve nargjilen. Ata treguan se fëmijët janë 13 vjeç dhe nuk përbën problem konsumi. “Fëmijët janë 13 vjeç, ua jap pa asnjë problem”, thotë një kamerier. Ndërkohë, në oborret e gjimnazeve fëmijët konsumojnë duhan. Gjatë pushimit të gjatë, sapo dalin pranë oborrit të shkollës, nxënësit e gjimnazeve në Tiranë tymosin duhan në grupe. Shefi i Shërbimit në Repartin Toksikologjik në QSUT, Zi..

Read More »