Home / Tag Archives: ndryshme

Tag Archives: ndryshme

Dizajnerja boshnjake ripopullarizon fesin duke e modifikuar

Dizajnerja boshnjake ripopullarizon fesin duke e modifikuar

Historianja dhe dizajnerja e modës nga Travniku i Bosnjë dhe Hercegovinës, Esma Imsirpashiç, ka ripopullarizuar me dizajn modern për gra fesin, i cili sot përdoret vetëm nga ansamblet e valleve popullore, raporton Anadolu Agency (AA). Fesi, i cili në Bosnjë dhe Hercegovinë filloi të përhapet në vitet 1800, sado që …

Read More »

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

Partitë në vrap pas marrjes së meritave për rastin Monstra. BDI-ja thonë se vazhdimisht është angazhuar për zbardhjen e rastit. Por nga LSDM-ja kujtojnë se kthesa pozitive ndodhë si rezultat i dëshmive nga materialet e përgjuara dhe premtimit të saj për zbardhjen e së vërtetës, njofton Alsat M. Partitë politike e …

Read More »