Home / Tag Archives: publikuar

Tag Archives: publikuar

Hila: Edhe nëse audiopërgjimi rezulton i vërtetë qeveria nuk bie…

Analisti Dritan Hila thotë se audio-përgjimi i publikuar nga PD për vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk ka asnjë domethënie. I ftuar në studion e lajmeve në Ora News, analisti Dritan Hila thotë se edhe në qoftë se audiopërgjimi rezulton i vërtetë qeveria nuk bie. Dëshmitari, Albert Veliu thotë Hila ka shumë njolla në biografine e tij dhe rrëfimi i tij mund të merret edhe si presion i krimit ndaj ministrit të Brendshëm. Pjesë nga intervista Dritan Hila: Nuk mendoj se zoti Basha do të inskenojë një çadër tjetër në Bulevard Ilva Tare: Po pse do të kishte besueshmëri ta bënte sërish? Dritan Hila: Jo, do të jetë një skenë e parë nga publiku, unë nuk e di sa do ta ndiqnin edhe nga vetë PD. Ilva Tare: A ka arsye, çështje shqetësuese që e justifikojnë një çështje të tillë? Dritan Hila: Nëse në rastin e parë kishte një detline që e vinte në pozitën e vështirë qoftë kryeministrin, qoftë Bashën kur ishin zgjedhjet dhe kishte ndikim nga faktori ndërkombëtar, ka shumë mundësi që një..

Read More »

Dy ditë pas vdekjes së Eneas sqaron të vërtetën e dhunës që shkaktoi vdekjen

Policia e shtetit reagoi dy ditë pas vdekjes së Enea Ftojit në Komisariatin e Policisë së Korçës. Zyrtarisht policia mohon të jetë ushtruar dhunë ndaj të ndjerit. Në deklaratën e policisë thuhet se, reagimi vjen lidhur me lajmin e publikuar, ku ngrihen dyshime për humbjen e jetës së një të riu të shoqëruar në Komisariatin e Policisë së Korçës. Në fakt, akuza është bërë nga familjarët e viktimës, të cilët në morg filmuan edhe shenjat mavi në shumë pjesë të trupit. Sipas policisë, Enea Ftoji ishte kapur në flagrancë, ndërsa kishte vjedhur varësen e një 60-vjeçareje dhe është shoqëruar në polici. Nga kamerat e sigurisë vihet re se, veprimet e tyre janë kryer me korrektësi të plotë, thuhet nga policia. Gjatë qëndrimit në dhomat e sigurisë, këtij shtetasi për dy ditë i është dhënë ndihmë mjekësore nga një ndihmësmjek, nëpërmjet medikamentit “Diazepan”, pasi kishte shfaqur shenja ankthi dhe në orën 8 të mëngjesit të 17 majit u gjet i vdekur në qeli. Policia sqaron se nga këqyrja e jashtm..

Read More »

Iva Aliko i shkon në emision pa MBATHJE, Çani çmendet: Pse ma bëre këtë…

Iva Aliko e ka djegur Instagramin me fotot e fundit që ka publikuar, e veshur me bikini të vogla ku ekspozon format bombastike trupore për të cilat është e shumë komentuar. Seksbomba shqiptare është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ku ka ardhur e veshur me një jumpsuit ngjyrë bojëqielli me dantellë. Poshtë veshjes, Iva nuk ka të brendshme e Çani ja vuri në dukje këtë. “Pse ma bëre këtë Iva? Më shiko në sy!”, i tha Çani. Iva u përgjigj se donte ta surprizonte atë dhe publikun e veshur kaq seksi.

Read More »

Habit këngëtarja shqiptare: Jam e vetmja që do shkoj në altar e virgjër

E ftuar në “Boom” këtë të premte ishte këngëtarja shumë e dashur për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite e dëgjohen nga të gjithë, Anxhela Peristeri. Gjatë intervistës Anxhela u pyet edhe për jetën private të cilën ajo po e mban larg syrit të publikut. “Kemi dëgjuar që korçarët vdesin t’i marrin gratë e virgjëra, është e vërtetë kjo?”, e pyeti Rozana Radi Anxhelën e cila u përgjigj që kjo nuk është e vërtet. “Ti do shkosh në altar e virgjër ë?”, vazhdoi ta pyeste Rozana dhe këtu Anxhela bëri deklaratën e fortë. “Unë për veten time mund të jem e vetmja që do shkoj në altar e virgjër”, u shpreh Anxhela. Kujtojmë që këngëtarja së fundmi sapo ka publikuar videoklipin “Insanely in love”, këngën fituese të “Kënga magjike” në versionin anglisht.

Read More »

Kushtet çnjerëzore të burgut të grave (VIDEO)

Emisioni i rradhës i ‘Inside’ sjellë një tjetër histori interesante dhe aq të dhimbshme për shoqërinë tonë, sjellë pamje dhe rrëfime nga një institucion në të cilin qëndrojnë të mbyllura duke vuajtur dënimet e tyre, femrat. Kushtet në burgun e femrave në Idrizovë janë johumane, aty as qeni nuk mund të mbijetojë thonë kështu ata që e kanë përjetuar këtë ferr, ndërkohë që mjek ka vetëm deri në ora 16 si dhe mbrojtja shëndetësore është katastrofale. Gjendjen e ka regjistruar edhe avokati i popullit, mirëpo të njejtat përsëriten dhe nuk ndërmeret asgjë, nga drejtoria në anën tjetër është e ndaluar futja brenda e përfaqësuesve të Komitetit të Helsinkut pa asnjë arsyetim, shkruan Zhurnal.mk Edhe pse kushtet në pjesën e femrave janë paksa më të mira se ato të meshkujve megjithatë në gjenerale kanë të njejtat probleme, të burgosurat ankohen se ambientet nuk dezinfektohen, ka insekte ndërsa ushqimi nuk është në nivel të duhur. “Të burgosurat duhet të bëhen në gjendje shumë kritike që të mund t..

Read More »

Dosja shokuese e NSA: Në krye të SHBA-ve, qeveri hije e drejtuar nga alienë

“Në krye të Shteteve të Bashkuara është një qeveri hije e drejtuar nga alienë”. Deklarata lëshohet nga Agjencia e lajmeve “Fars News”, një organ zyrtar i Teheranit. Burimet? Dokumente të National Security Agency-Central Security Service (NSA/CSS) që i ka siguruar Fars News nga Edward Snowden. Agjencia pohoi se ky ishte një dokument i klasifikuar si sekret në nivel të lartë konfidencialiteti. Shtetet e Bashkuara janë udhëhequr që nga viti 1945 nga një “qeveri hije” e alienëve dhe për më tepër naziste. Fars News ka publikuar një dosje për ekzistencën e një Qeverie Hije të drejtuar nga alienë. “Që nga viti 1945 SHBA ka një “qeveri hije” të drejtuar nga UFO-t, fshehur në një bazë në Nevada dhe Barak Obama është peng i tyre. Për më tepër, këta janë të njëjtat qenie jashtëtokësore që kanë drejtuar Gjermaninë naziste. Për të qenë më të saktë, Shtëpia e Bardhë e llojit të tretë është e vendosur në afërsi të Nevada dhe në të kaluarën është menaxhuar nga Gjermania e Adolf Hitlerit”, – citon Fa..

Read More »

Luana nuk reziston dot pa u TALLUR me Marinën: Mu rrit motra mu bë… (FOTO)

Motrat Vjollca janë shquar gjithnjë për lidhjen e afërt që kanë me njëra-tjetrën si dhe për shakatë që bëjnë në rrjete sociale. Dita e sotme për to është festë, pasi Marina ka ditëlindjen. Megjithatë Luana nuk i ka rezistuar tundimit pa bërë një shaka me Marinën. Ajo ka publikuar një foto ku dy motrat shfaqen së bashku dhe krahas saj shkruan: “Mu rrit motra mu bë burrë,”-përfundon Luana. Padyshim ky koment ka shkaktuar mjaft të qeshura në komente e ardhura më pas në këtë foto.

Read More »

Luana e talli në rrjete sociale, Marina e KËRCËNON: Do të të jap një dru të mirë… (FOTO)

Marina Vjollca ka festuar ditëlindjen e 28-të sot buzë detit. Pranë moderatores ishte gjysma e saj më e mirë, Luana Vjollca, e cila ka publikuar një foto të këndshme me Marinën. Megjithatë Luana e ka tepruar disi me shakatë, pasi ka bërë një koment ndaj të cilit, Marina nuk mund të qëndronte indiferente. “Mu rrit motra mu bë burrë”, shkruan Luana në foton ku shihet buzë detit me Marinën. Kjo e fundit nuk ka duruar dhe i ka kthyer koment: “Do të të japë vëllai një dru të mirë po futi shalët brenda!” Kaq ka mjaftuar që fansat të shpërthejnë në të qeshura me shakatë e motrave simpatike.

Read More »

FERO publikon këngën e re me skena të nxehta, fansat “e masakrojnë” keq fare: Si s’të vjen turp… (FOTO+VIDEO)

Fero “i shkretë” s’po gjen rehat! Fero është një nga reperat më “IN” të momentit dhe këngët e tij të fundit po rezultojnë shumë të suksesshme. Para pak javësh solli “S’ka konkurrencë” me Rinën, ndërkohë që ditën e sotme ka publikuar një tjetër bashkëpunim me Sparks, nën titullin “Mamacita”. Me skena të nxehta, femra dhe me ritme verore, Fero sjell projektin që ai e cilësoi si hitin e verës. Kjo këngë ishte parashikuar të publikohej ditën e djeshme, por Fero e shtyu me një ditë për faktin se dje filloi Ramazani. Mirëpo kjo nuk u pëlqeu aspak ndjekësve të tij, të cilët e kanë ofenduar në komente, duke i kujtuar që Ramazani është 30 ditë dhe jo vetëm 1 ditë, ndërkohë që në postimin e fundit në Instagram ata i janë kundërvënë duke i thënë “pse publikon këngë të tilla në Ramazan”. Do reagojë Fero vallë?

Read More »

Eleni Foureira “i dogji” të gjithë me ‘’FUEGO-n” e saj! Pas Eurovisionit këngëtarja ka një lajm të madh, zbulojeni!

Eleni Foureira është shqiptarja e cila përfaqësoi Qipron në festivalin e këngës evropiane “Eurovision”. Këngëtarja u paraqit në skenën e “Eurovisionit” me këngën “Fuego”, e cila ishte një ndër favoritet për të marrë çmimin e parë, por për fat të keq Eleni nuk arriti të fitonte votat e duhura dhe u mposht nga përfaqësuesja e Izraelit, Netta Barzilai. Mirëpo edhe pse nuk fitoi, me siguri “Fuego” do të mbetet si hiti i këtij edicioni të Eurovision, pasi po dëgjohet në çdo cep të botës, jo vetëm në Europë. Talenti, zëri, interpretimi dhe bukuria e saj bën që ajo të rrezatonte energji në skenën e madhe të Eurovision-it. E cilësuar si Jennifer Lopez apo Beyonce, ajo arriti të fitonte zemrat e të gjithëve dhe vazhdon të fitojë edhe pas marrjes së çmimit të dytë. Në kaq pak kohë, ‘Fuego’ kryeson listat jo vetëm në Europë, por edhe jashtë saj. Një lajm i mirë për të gjithë fansat e saj në Europë është se së shpejti Eleni do të nisë turneun e saj. Është vetë këngëtarja me origjinë shqiptare e..

Read More »

Stresi ndahet nga e fejuara?! Zhduken fotot nga Instagrami

Stresi përpara disa muajsh lajmëroi publikisht se është i dashuruar me një vajzë me emrin, Kejsi. Ata dukeshin shumë të dashuruar me njëri-tjetrin dhe reperi gjatë gjithë kohës i ka shprehur hapur ndjenjat që ka për vajzën në fjalë, duke publikuar vazhdimisht foto më të në Instagram. Përpara tre muajsh çifti vendosi që të fejohet dhe lajmin e dha vetë këngëtari përmes një postimi ku shfaqej duke shkëmbyer unazat me të. Por ditën e sotme po të vini re në profilin e këngëtarit në Intagram janë të hequr të gjitha fotot me Keisin. Kjo gjë ka shkaktuar reagime tek ndjekësit, të cilët mendojnë se çifti i ka dhënë fund lidhjes. Por për të sqaruar këtë situatë, këngëtari ka qenë ditën e sotme në emisionin ‘Fun Day’ ku është pyetur nga Fatma se çfarë po ndodh mes tyre dhe përse ai ka zhdukur fotot me partneren. Reperi ka treguar se profili i tij në Instagram ka disa ditë që është hakuar dhe momentalisht nuk mund të përdoret as nga ai dhe as nga hakerat. Sipas tij këta persona kanë fshirë të gji..

Read More »

Rrëfimi i dëshmitarit X, Salianji: Si ia lehtësonte policia “punën” vëllait të ministrit Xhafaj

TIRANE– Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka sqaruar edhe njëherë dëshminë e dhënë nga Albert Veliu, një ish-trafikant i dënuar, i cili ka dhënë shumë të dhëna për aktivitete të jashtëligjshme në Vlorë, duke përfshirë edhe vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në emisionin “Studio e Hapur” në “News24”, deputeti Salianji tha se dëshmitari X, ka dhënë dëshminë e tij në PD, duke saktësuar se në asnjë moment nuk është thënë se ai është personi që ka kryer përgjimin e Agron Xhafajt. “Ai ka ardhur në PD dhe ka thënë dëshminë e tij lidhur me këtë ngjarje. Nuk ka thënë që e ka bërë ai përgjimin. Ne kemi këtë audio-përgjim që implikon rëndë vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në dëshminë e tij, ai tha se Shefi i policisë ka lehtësuar punën që bënte vëllai i ministrit. Nëse do të kemi materiale të tjera, dhe do të verifikojmë se janë autentike, do t’i publikojmë”, u shpreh ai. Duke iu përgjigjur deklaratës së deputetit socialist Taulant Balla, i cili e etik..

Read More »

A do të publikohen video-përgjime të tjera? Ja çfarë thotë Ervin Salianji

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, tha se Partia Demokratike do te ketë të dhëna të tjera që do të qartësojnë situatën e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj “dhe përfshirjen e strukturave të tjera shtetërore që e ndihmonin në këtë veprimtari”. Duke komentuar videon me dëshminë e bashkëpunëtorit X, Salianji në studion e News 24, tha se s’ka thënë askush që këtë video e ka sjellë personazhi X apo i njohur si ‘babalja’. “Ne kemi publikuar një material që kompromenton rëndë vëllain e Xhafajt, i cili s’ka dalë deri më sot vetë të japë asnjë shpjegim. Letra publike është tjetër gjë, ta shkruajnë ta japin të gatshme e ta nisin. Dëshminë që sapo dëgjuam e ka sjellë ky person, është filmuar nga njerëz që duket se është një zë gazetari dhe besoj se do ketë edhe vazhdim të qartësimit të situatës së vëllait të ministrit dhe përfshirjen e strukturave të tjera shtetërore që e ndihmonin në këtë veprimtari. E tha zotëria aty që shefi i policisë, i kufirit i komisariatit kanë qenë pers..

Read More »

Dhëndërri i Berishës poston foton e Xhafajt student me Enverin, qytetari i përgjigjet me fotot e vjehrrit Sali me fëmijët e diktatorit Hoxha

Dhëndërri i Berishës poston foton e Xhafajt student me Enverin, qytetari i përgjigjet me fotot e vjehrrit Sali me fëmijët e diktatorit Hoxha

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish kryeministrit Sali Berisha ka publikuar foton e famshme të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me Enver Hoxhën, shumë vite më parë kur ai ishte djalë i ri. Abi Malltezi thotë se Xhafaj tani “ka ndërruar diktatorin me kartelet”, duke risjellë këtë foto që demokratët e përdorin shpesh për ta sulmuar, dhe të cilën Xhafaj e ka sqaruar disa herë se në ç’kontekst është realizuar. Por një komentues, mik në profilin e tij në Facebook, foton e Sali Berishës në kohën kur ishte sekretar partie. Berisha duket në një varkë, teksa shëtit në liqen me djemtë e diktatorit Enver Hoxha. Ja çfarë shkruan Malltezi: 40 vjet qe po i shkul krahun. Hetuesi i komunizmit vete-viktimizohet dhe te flet per moral. “E duam Shqiperine si gjith Evropa!” kerkuam ne 1990 por hetuesi mbeti po aty ku ishte, dhe vec ka nderruar diktatorin me nje te korruptuar me kartele Ja si i përgjigjet komentuesi: Gjej ndryshimin si ministri kumunist aktual dhe nje ish komunist qe sot perfaqson P..

Read More »