Home / Tag Archives: shqiptari

Tag Archives: shqiptari

Ermal Meta për Elenin: Këngëtare shumë seksi, ishte zjarr!

Ata janë që të dy me origjinë nga Fieri dhe festivali europian i muzikës, Eurovision, i bëri bashkë. Por këngëtari Ermal Meta, i cili në Eurovision përfaqësoi Italinë, befason me atë që thotë për Eleni Foureirën, e cila përfaqësoi Qipron. Pak para finales së kësaj të shtune, Ermali është pyetur për Elenin nga gazetarët, ku nuk e ka fshehur pëlqimin për të. “Bisedova me Elenin, ajo është këngëtare shumë e mirë dhe shumë seksi. Po zjarr. Oh Zot, po”, tha Ermali. Festivali europian i muzikës Eurovision 2018, u fitua nga Izraeli, me këngëtaren Netta e cila triumfoi me këngën “Toy”. Në vendin e dytë në finalen e së shtunës mbrëma, u rendit Eleni Foureira. Ndërkohë shqiptari tjetër Ermal Meta, i cili bashkë me Fabrizio Moron përfaqësonin Italinë, zunë vendin e tretë.

Read More »

EUROSONG 2018/ Ja cilat janë shtete që nuk i dhanë asnjë pikë Shqipërisë përveç Italisë

Janë ndër shtetet ku ka më shumë shqiptarë, por mbrëmjen e kësaj të shtune na zhgënjyen në finalen e festivalit evropian të muzikës, Eurosong, duke e vlerësuar Shqipërinë me zero pikë. Bëhet fjalë për Italinë, Gjermaninë dhe Zvicrën, të cilat nuk i dhanë asnjë pikë këngës “Mall” të Eugent Bushpepës, duke zhgënjyer kështu pritshmëritë, shkruan Kultplus. Si për ironi, edhe Serbia i dha një pikë Shqipërisë. Këngëtari Eugent Bushpepa i cili përfaqësonte Shqipërinë, u rendit i 11-ti, në festivalin evropian të muzikës, Eurovision 2018. Festivali u fitua nga Izraeli, me këngëtaren Netta e cila triumfoi me këngën “Toy”. Në vendin e dytë në finalen e së shtunës mbrëma, u rendit shqiptarja Eleni Foureira, e cila përfaqësonte Qipron. Ndërkohë shqiptari tjetër Ermal Meta, i cili bashkë me Fabrizio Moron përfaqësonin Italinë, zunë vendin e tretë. Eugent Bushpepa, u rendit i njëmbëdhjeti

Read More »

EUROSONG 2018/ Ja cilat janë shtete që nuk i dhanë asnjë pikë Shqipërisë përveç Italis

Janë ndër shtetet ku ka më shumë shqiptarë, por mbrëmjen e kësaj të shtune na zhgënjyen në finalen e festivalit evropian të muzikës, Eurosong, duke e vlerësuar Shqipërinë me zero pikë. Bëhet fjalë për Italinë, Gjermaninë dhe Zvicrën, të cilat nuk i dhanë asnjë pikë këngës “Mall” të Eugent Bushpepës, duke zhgënjyer kështu pritshmëritë, shkruan Kultplus. Si për ironi, edhe Serbia i dha një pikë Shqipërisë. Këngëtari Eugent Bushpepa i cili përfaqësonte Shqipërinë, u rendit i 11-ti, në festivalin evropian të muzikës, Eurovision 2018. Festivali u fitua nga Izraeli, me këngëtaren Netta e cila triumfoi me këngën “Toy”. Në vendin e dytë në finalen e së shtunës mbrëma, u rendit shqiptarja Eleni Foureira, e cila përfaqësonte Qipron. Ndërkohë shqiptari tjetër Ermal Meta, i cili bashkë me Fabrizio Moron përfaqësonin Italinë, zunë vendin e tretë. Eugent Bushpepa, u rendit i njëmbëdhjeti

Read More »

Do të mungojë dueli Bardhi-Messi, ja pse

Enis Bardhi nuk do të përballet me Lionel Messin, pasi trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk e ka grumbulluar për ndeshjen e sotme me Levanten. Messi nuk figuron në listën e të ftuarve për ndeshjen e javës së 37-t (të parafundit). Messit i është dhënë pushim këtë fundjavë, me siguri për shkak se po afrohet botërori në Rusi, por ka mundësi të kthehet kundër Sociedadit në javën e fundit. Bardhi nuk ka luajtur në ndeshjen e parë mes këtyre dy ekipeve, por tani pritet që shqiptari të jetë titullar në ndeshje. Lista anti-Levante Ter Stegen Cillessen Semedo Piqué Rakitic Sergio Denis Suárez Iniesta Suárez Dembélé Coutinho Paulinho Paco Alcácer Jordi Alba Digne André Gomes Yerry Mina Vermaelen

Read More »

VIDEO/ Eugent Bushpepa shkëlqen në finalen e Eurovizion me këngën “Mall”, rrëmben duartrokitjet e publikut

Eugent Bushpepa është ngjitur edhe sot në skenën e Eurovizion me këngën “Mall”, ku sërish ka rrëmbyer duartrokitje të shumta nga publiku. Bushpepa ashtu si në gjysmë finale, ka bërë një performancë të shkëlqyer. Shqiptari në bazë të shortit të hedhur më herët ka kënduar i 12 në natën finale, ku tashmë mbeten për tu parë dhe dy performancat e dy shqiptarëve të tjerë, por që përfaqësojnë Qipron dhe Italinë. Ermal Meta dhe Eleni Foureria janë dy këngëtarët që do të këndojnë në fund, pasi në listë ata janë numrat 25 dhe 26.

Read More »

Greqi, arrestohet shqiptari pasi qëllon me thikë nënën e fëmijës së tij

Një shqiptar në Greqi është arrestuar pasi ka plagosur me thikë një grua greke. Ngjarja ndodhi në lagjen “Nea Ionia’ në Volos, që u kaplua nga britmat e dhimbjes së gruas së re, raportojnë sot mediat helene. Sipas “Protothema”, në kulmin e një sherri në banesë mes gruas greke dhe shqiptarit, me të cilin ka një fëmijë, ai e ka qëlluar të renë me thikë në shpinë dhe pjesë të tjera të trupit. Shqiptari (gjeneralitetet e të cilit nuk bëhet me dije nga raportimet e medieve greke), pas sulmit, doli nga banesa, hipi në makinën e tij dhe u largua. Por, u arrestua më pas nga policia. Në raportimet e medieve helene, nuk sqarohet nëse autori i plagosjes dhe 27-vjeçarja greke ishin të martuar. E plagosura u transportua në spital me një autoambulancë, iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale dhe raportohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Read More »

200 mijë euro kokainë, shqiptari kapet mat në Itali

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar për trafik droge. Mediat italaine bëjnë me dije se në pranga ka rënë një 46-vjeçar pasi gjatë kontrolit në makinën e tij është gjetur kokainë e pastër e cila do të vlente 200 mijë euro. Shqiptari, me precedentë të mëparshëm për drogë, u dërgua në bu

Read More »

Itali, shqiptari kapet mat me 200 mijë euro kokainë

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar për trafik droge. Mediat italaine bëjnë me dije se në pranga ka rënë një 46-vjeçar pasi gjatë kontrolit në makinën e tij është gjetur kokainë e pastër e cila do të vlente 200 mijë euro. Shqiptari, me precedentë të mëparshëm për drogë, u dërgua në burg, në dispozicion të autoriteteve gjyqësore.

Read More »

Media britanike: Reperi i dënuar shqiptar tymos hashash dhe këndon në qeli

Media britanike, ‘Daily Mail’ i ka kushtuar një artikull reperit shqitpar Fari Lleshi i njohur me pseudonimin ‘2Gunz’, i cili vuan dënimin në një burg të Britanisë. Ai është dënuar me tre vite burg për trafik droge, por sipas tabloidit britanik shqiptari është mjaft aktiv në rrjetet sociale dhe qëndron i lidhur me botën e jashtme përmes telefonit. Ai poston video duke pirë hashash në qeli dhe duke kënduar. Fari Lleshi, djali nga Kukësi e ka nisur rrugëtimin e tij në Itali nga ku është dëbuar pasi grabiti një bankë dhe u dënua me 6 vite burg. Në artikull thuhet 29-vjecari hyri ilegalisht në Britaninë e Madhe me kamion, ndërsa më pas ndihmoi bashkatdhetarët e tij të bënin të njëjtën gjë. Në videot live nga burgu Guys Marsh shihen edhe të burgosurit e tjerë që kanë sende të ndaluara brenda në qeli.

Read More »