Botërori, thirrja e autoriteteve ruse: Mos bëni seks me të huajt!

Evitoni raportet seksuale me të huajt që do të vijnë në Rusi për Botërorin! Ky është apeli i Presidentes të Komisionit për Çështjet Familjare në Duma, Tamara Pletniova për të gjitha femrat ruse në prag të nisjes së Botërorit. Pletniova, e intervistuar nga një prej radiove më të njohura në Moskë.

Ajo kujtoi se gjatë Olimipiadës së vitit 1980, shumë nga të rejat që nuk hezituan të kishin raporte seksuale me të huajt kishin mbetur shtatzënë. Pletniova nuk mundi ta shmangte një koment racist: “Dakord, nëse janë të së njëjtës racë, ndryshe…”

1 of 4

14 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Donald Trump feston 72-vjetorin

Presidenti Donald Trump feston sot 72-vjetorin e lindjes. Për shefin e Shtëpisë së Bardhë mosha duket se është thjesht një tregues, pasi Trump karakterizohet nga një energji e “frikshme”.

Donald Trump është një prej presidentëve më të vjetër të zgjedhur në SHBA. Mirëpo, krahasuar me bashkëmoshatarët e tij, ndryshimi është shumë i dukshëm, Trump duket shume vite më i ri.

1 of 4

14 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

“I shiti shpirtin Putin”! Ja përgjigjja e Robbie Williams për botën (Video)

Robbie Williams e ndezi “zjarr” stadiumin Luzhniki në Moskë, në performancën gjatë ceremonisë hapëse të Kupës së Botës 2018.

Dhe kjo vlen në të gjitha aspektet, pasi ai gisht i mesit i ngritur në drejtim të kamerës gjatë performancës ka “tërbuar” rrjetin dhe Williams ka parakaluar edhe golat e Rusisë përballë Arabisë Saudite për nga klikimet.

Kritikët i kishin bërë thirrje këngëtarit që të bojkotonte Kupën e Botës pas ndikimit të supozuar të Rusisë në helmimin e Sergei Skripal.

“Ka shumë mënyra për të fituar para Robbie williams, por shitja e shpirtit tuaj ndaj një diktatori nuk duhet të jetë një prej tyre”, shkroi kreu i fushatës së drejtësisë globale Magnitsky, Bill Browder në mesazhin për këngëtarin.

1 of 4

Por Williams duke kënduar këngën “Rock DJ”, ngriti gishtin e mesit duke ju përgjigjur në mënyrën më origjinale kritikëve, pasi ajo skenë është parë nga miliarda njerëz në të gjithë botën.

14 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com

Continue Reading

Nxori “skarco” familjen Gambino, ish-mafiozi shqiptar në Tiranë

Xhon Alite ishte një vrasës, trafikant droge dhe gangster. I lindur në Amerikë nga dy prindër shqiptarë me origjinë nga Gjirokastra, Alite për më shumë se 25 vite zhvilloi një aktivitet të gjatë kriminal si pjesë e familjes Gambino.

Jeta e mafiozit 56-vjeçar me origjinë shqiptare ka intriguar regjisorin Andi Deliana për të sjellë një dokumentar të detajuar rreth tij.

Për ta prezantuar në Tiranë pas Kosovës, ai ftoi vetë protagonistin e ngjarjes, i cili ndonëse është një nga kokat më të kërkuara të mafias sot në New York, mbërriti si një nga njerëzit më të thjeshtë që lëviz lirshëm e pa probleme në një qytet, kur në fakt është një nga njerëzit më të mbrojtur nga FBI, të cilët mesa duket kanë format e tyre të sofistikuara të mbrojtjes.

Alite ka marrë me vete edhe dy djemtë e tij për t’i njohur me Shqipërinë. Për të kaluarën e tij nuk është krenar, por është një e kaluar të cilën ai nuk e fsheh.

“Unë jam i njëjti siç kam qenë. Nuk mund të them se kam ndryshuar. Ndryshimi është tek mën..

Continue Reading

‘UFO’ në rezidencën e kryeministrit indian, ‘ndizet’ Twitter-i

Një “objekt i paidentifikuar fluturues” është parë duke fluturuar mbi rezidencën e kryeministrit indian Narendra Modi në Nju Delhi, sipas shërbimeve të sigurisë. Incidenti drithërues nxiti një breshëri gallatash në mediat sociale.

Hindustan Times thotë se zbulimi enigmatik u zhvillua në Lok Kalyan Marg të Nju Delhi në 7 qershor në orën 7:30 të mbrëmjes, duke shkaktuar disa shqetësime serioze me personelin e sigurisë, që kishte hetuar menjëherë zonën. Megjithatë, pavarësisht nga përpjekjet e tyre, kërkimi i tyre për një prani jashtëtokësore ishte i pafrytshëm.

Zëdhënësja e policisë së Delhi, Dependra Pathak nuk preferoi të zbulojë veçoritë për arsye sigurie, por pavarësisht konfirmimit zyrtar, incidenti u prit me një notë mosbesimi në mediat sociale. Disa përdorues në Tëitter thanë se zbulimi i UFO-ve mbi banesën e Modit ishte një mundësi shumë e mirë për të mos e pasur më atë.

Sipas tye, “vizitorët e huaj mund të marrin Modin për një udhëtim” ose në “tokat jashtëtokësore” të tyre.

..

Continue Reading

Zbulon se bashkëshorti është ‘gay’, divorcohet pas 58 vjetësh

Kanë kaluar më shumë se 60 vjet së bashku, që kur u njohën në vitin 1957 dhe u martuan tre vjet më pas. Por diçka u thye në marrëdhënien e tyre: gruaja, 82 vjeçe, ka zbuluar gjatë pushimeve në Sradenjë që bashkëshorti, një 86-vjeçar është “gay”. Shtypi italian shkruan se burri është tradhtuar nga disa sms. Çifti, me origjinë nga Piemonte, prej disa vitesh ishte transferuar në Sicili. Gruaja ka vendosur të divorcohet pasi mësoi këtë gjë.

Të dy ishin bërë edhe gjyshër dhe bënin një jetë të qetë në një apartament. I zënë ngushtë nga gruaja, 86-vjeçari ka rrëfyer se kishte një marrëdhënie prej disa kohësh me një tjetër burrë të njohur rastësisht.

15 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Shijojeni! Çmenduri vikinge para përballjes me Messin (Video)

Në stadiumin e Spartakut të Moskës, Argjentina e Lionel Mesit ka sfiduar sot nordikët e Islandës, në ndeshjen e parë të Grupit D.

Në pritje të magjisë së Mesit në këtë përballje e gjithë bota u mahnit nga tifozeria vikinge, e cila kishte pushtuar stadiumin dhe i ka futur “frikën në palcë” pleshtit argjentinas.

Duartrokitja e rrallë e islandezëve tregon se do të jenë atë ndoshta ultrasit më të zjarrtë në stadiumet e Rusisë.

Shijoni pamjet mahnitëse!

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Elisabetës i del rregulli ‘duarsh’, martesë gay në familjen mbretërore

Dy vjet më parë doli publikisht duke deklaruar se kishte luftuar kundër orientimit seksual gjatë 16 viteve të martesës së tij. Sot Zoti Ivar Mountbatten, kushëri 55-vjeçar i shkallës së tretë të Mbretëreshës Elizabeth, po organizon martesën e tij të dytë.

Dhe e veçanta e këtij njoftimi është se në verë ai do të martohet, jo me një fermer, por me shokun e tij 56-vjeçar James Coyle.

Ndërkohë mediat shkruajnë për një tjetër lajm të bujshëm, pasi ish-gruaja Penelope Thompson do ta çojë atë në altar. Kjo është martesa e parë homoseksuale në familjen mbretërore britanike. Dasma do të zhvillohet në pronën private të Lord Mountbatten në Devon.

“Ideja që unë do të shoqëroj atë në altar u dha nga vajzat”, tha ish-gruaja Penelope për Daily Mail, duke iu referuar të tre vajzave që kishin së bashku: 22-vjeçarja Ella, Alix 20 vjeç dhe 15-vjeçarja Luli.

Ivar Mountbatten është biri i kadetit David Michael Mountbatten, Marqezi i tretë i Milford Haven. Babai, pasardhës i drejtpërdrejtë i Mbretëreshë..

Continue Reading

Ishte femër kur lindi dhe e ushqeu me gji, tani djali e sheh si burrë

Sabastion Sparks është një baba i ri, por më parë ka qenë një nënë e re.

Duket “e krisur” në plan të parë, por nuk është aspak ashtu, pasi ai e ka mbajtur vetë në bark fëmijën, i ka dhënë gji dhe ka duruar vështrimet e habitura të kalimtarëve, sa herë dilte me djalin dhe bashkëshorten.

E gjithë kjo e ka një shpjegim, pasi Sabastioni tanimë një burrë 24 vjeçar ka lindur si femër dhe shndërrimin në mashkull e nisi vetëm pesë vite më parë.

Ky proces u përmbush muajin e shkuar, kur hoqi edhe gjinjtë me operim.

Ai tani jeton me gruan e tij, Angel, që më parë ka qenë burrë në periferi të Atlantës. Ai u njoh me Angel, pesë vite më parë, në një konventë për transgjinorë dhe u identifikua si burrë. Ndërkohë 33-vjeçarja Angel ishte i lindur burrë, por ishte kthyer në grua disa vite më parë.

Pas lindjes së Jaxen, Sabastioni i ka dhënë gji fëmijës edhe në publik, duke tërhequr vështrime të habitura nëpër dyqanet e rrugët ku dilnin.

“Njerëzit na shihnin vëngër. Ai përpiqej shumë ta mbulonte k..

Continue Reading

Çeçenët surprizojnë Salah, ja torta gjigande për egjiptianin (Video)

Lot në finalen e Kievit dhe pikëllim në humbjen me Urugain në ndeshjen e parë të Botërorit!

Jeta e Mohamed Salah duket se mori të tatëpjetën pas atij sezoni fantastik me Liverpulin, por janë tifozët ata që i japin kuptim futbollit dhe sot e kanë ndryshuar edhe gjendjen e trishtë të egjiptianit në tre javët e fundit.

Salah ka festuar ditëlindjen e tij të 26-të në Çeçeni, aty ku është akomoduar kombëtarja e Egjiptit dhe tifozët e Grozny e kanë surprizuar atë me një tortë gjigande, që sipas RT peshon 100 kg.

Në krye të tortës qëndron ‘këpuca e artë’, të cilën Salah e fitoi duke shënuar 45 gola në gjithë sezonin me Liverpulin.

Në videot që qarkullojnë në rrjet, ylli egjiptian shihet duke buzëqeshur teksa fik qirinjtë mbi tortën e veshur në ar dhe të zbukuruar me ngjyrat e kombëtares së tij.

Bashkëkombasit dhe tifozët i kënduan “Happy Birthday” në anglisht dhe arabisht në hollin e hotelit.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Çeçenët surprizojnë Salah, ja torta gjigande për egjiptianin (Video)

Lot në finalen e Kievit dhe pikëllim në humbjen me Urugain në ndeshjen e parë të Botërorit!

Jeta e Mohamed Salah duket se mori të tatëpjetën pas atij sezoni fantastik me Liverpulin, por janë tifozët ata që i japin kuptim futbollit dhe sot e kanë ndryshuar edhe gjendjen e trishtë të egjiptianit në tre javët e fundit.

Salah ka festuar ditëlindjen e tij të 26-të në Çeçeni, aty ku është akomoduar kombëtarja e Egjiptit dhe tifozët e Grozny e kanë surprizuar atë me një tortë gjigande, që sipas RT peshon 100 kg.

Në krye të tortës qëndron ‘këpuca e artë’, të cilën Salah e fitoi duke shënuar 45 gola në gjithë sezonin me Liverpulin.

Në videot që qarkullojnë në rrjet, ylli egjiptian shihet duke buzëqeshur teksa fik qirinjtë mbi tortën e veshur në ar dhe të zbukuruar me ngjyrat e kombëtares së tij.

Bashkëkombasit dhe tifozët i kënduan “Happy Birthday” në anglisht dhe arabisht në hollin e hotelit.

16 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Continue Reading

Ishte femër kur lindi dhe e ushqeu me gji, tani djali e sheh si burrë

Sabastion Sparks është një baba i ri, por më parë ka qenë një nënë e re.

Duket “e krisur” në plan të parë, por nuk është aspak ashtu, pasi ai e ka mbajtur vetë në bark fëmijën, i ka dhënë gji dhe ka duruar vështrimet e habitura të kalimtarëve, sa herë dilte me djalin dhe bashkëshorten.

E gjithë kjo e ka një shpjegim, pasi Sabastioni tanimë një burrë 24 vjeçar ka lindur si femër dhe shndërrimin në mashkull e nisi vetëm pesë vite më parë.

Ky proces u përmbush muajin e shkuar, kur hoqi edhe gjinjtë me operim.

Ai tani jeton me gruan e tij, Angel, që më parë ka qenë burrë në periferi të Atlantës. Ai u njoh me Angel, pesë vite më parë, në një konventë për transgjinorë dhe u identifikua si burrë. Ndërkohë 33-vjeçarja Angel ishte i lindur burrë, por ishte kthyer në grua disa vite më parë.

Pas lindjes së Jaxen, Sabastioni i ka dhënë gji fëmijës edhe në publik, duke tërhequr vështrime të habitura nëpër dyqanet e rrugët ku dilnin.

“Njerëzit na shihnin vëngër. Ai përpiqej shumë ta mbulonte k..

Continue Reading

Ishte femër kur lindi dhe e ushqeu me gji, tani do që djali ta shohë si burrë

Sabastion Sparks është një baba i ri, por më parë ka qenë një nënë e re.

Duket “e krisur” në plan të parë, por nuk është aspak ashtu, pasi ai e ka mbajtur vetë në bark fëmijën, i ka dhënë gji dhe ka duruar vështrimet e habitura të kalimtarëve, sa herë dilte me djalin dhe bashkëshorten.

E gjithë kjo e ka një shpjegim, pasi Sabastioni tanimë një burrë 24 vjeçar ka lindur si femër dhe shndërrimin në mashkull e nisi vetëm pesë vite më parë.

Ky proces u përmbush muajin e shkuar, kur hoqi edhe gjinjtë me operim.

Ai tani jeton me gruan e tij, Angel, që më parë ka qenë burrë në periferi të Atlantës. Ai u njoh me Angel, pesë vite më parë, në një konventë për transgjinorë dhe u identifikua si burrë. Ndërkohë 33-vjeçarja Angel ishte i lindur burrë, por ishte kthyer në grua disa vite më parë.

Pas lindjes së Jaxen, Sabastioni i ka dhënë gji fëmijës edhe në publik, duke tërhequr vështrime të habitura nëpër dyqanet e rrugët ku dilnin.

“Njerëzit na shihnin vëngër. Ai përpiqej shumë ta mbulonte k..

Continue Reading

Elisabetës i del rregulli ‘duarsh’, martesë gay në familjen mbretërore

Dy vjet më parë doli publikisht duke deklaruar se kishte luftuar kundër orientimit seksual gjatë 16 viteve të martesës së tij. Sot Zoti Ivar Mountbatten, kushëri 55-vjeçar i shkallës së tretë të Mbretëreshës Elizabeth, po organizon martesën e tij të dytë.

Dhe e veçanta e këtij njoftimi është se në verë ai do të martohet, jo me një fermer, por me shokun e tij 56-vjeçar James Coyle.

Ndërkohë mediat shkruajnë për një tjetër lajm të bujshëm, pasi ish-gruaja Penelope Thompson do ta çojë atë në altar. Kjo është martesa e parë homoseksuale në familjen mbretërore britanike. Dasma do të zhvillohet në pronën private të Lord Mountbatten në Devon.

“Ideja që unë do të shoqëroj atë në altar u dha nga vajzat”, tha ish-gruaja Penelope për Daily Mail, duke iu referuar të tre vajzave që kishin së bashku: 22-vjeçarja Ella, Alix 20 vjeç dhe 15-vjeçarja Luli.

Ivar Mountbatten është biri i kadetit David Michael Mountbatten, Marqezi i tretë i Milford Haven. Babai, pasardhës i drejtpërdrejtë i Mbretëreshë..

Continue Reading