Home / ShowBiz

ShowBiz

Dizajnerja boshnjake ripopullarizon fesin duke e modifikuar

Dizajnerja boshnjake ripopullarizon fesin duke e modifikuar

Historianja dhe dizajnerja e modës nga Travniku i Bosnjë dhe Hercegovinës, Esma Imsirpashiç, ka ripopullarizuar me dizajn modern për gra fesin, i cili sot përdoret vetëm nga ansamblet e valleve popullore, raporton Anadolu Agency (AA). Fesi, i cili në Bosnjë dhe Hercegovinë filloi të përhapet në vitet 1800, sado që …

Read More »

Leonora vjen me shumë stil

Leonora vjen me shumë stil

Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe të kërkuara të publikut. Pavarësisht se kohëve të fundit nuk është shumë aktive me prurje të reja muzikore, ajo ka filluar të jetë më aktive në rrjetet sociale me postime të ndryshme. Në foton e fundit që ka postuar në …

Read More »

Burra, këto janë shenjat se ajo “çmendet” për ty

Burra, këto janë shenjat se ajo “çmendet” për ty

Të gjithë e dimë se ndonjëherë “JO” nënkupton “PO” por edhe se “JO” mund të nënkuptojë vërtetë “JO” ose “Ndoshta”. Por është më se e vërtetë se gratë mund t’i bëjnë burrat shumë konfuz. Megjithatë burra, në mënyrë që t’i kuptoni sa më drejtë gratë, duhet t’iu kushtoni vëmendje të …

Read More »

Shkurte Gashi do të këndojë në dasmën e Labit?

Shkurte Gashi do të këndojë në dasmën e Labit?

Ata kanë qenë në Zhurma e dukeshin ashtu sic edhe i kanë raportetg si vëlla e motër, madje këngëtarja Shkuretg Gahsi thotë se cdo këshillë e merr tashmë nga Labi. E moderator i njohur Labinot Gashi martohet e i jep fund beqarisë më 16 tetor por a do të këndojë Shkiurte Gashi në dasmën e …

Read More »

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan

Mihrije Braha pas 17 viteve vesh të njëjtin fustan[/caption] Artistja e njohur Mihrije Braha ka qenë e pranishme ditë më parë në spektaklin e njohur Zhurma Video Music Awards ku ka fituar edhe çmimin “Best Balade”. Në intervistën që ajo ka dhënë pas eventin para moderatorit Maksim Gjokaj në lidhje …

Read More »