Home / Tag Archives: gjithmone

Tag Archives: gjithmone

Kastro Zizo: “Dashuria është për fukarenjtë”

Deputeti i LSI bën apel: Para vendimit për çeljen e negociatave, të krijohet Komiteti Kombëtar kundër drogës

Kastro Zizo mbrëmjen e kaluar ka qenë i ftuar në “Top Show Magazine” ku ka bërë një deklaratë që i ka habitur të gjithë. Megjithëse ai njihet si një personazh i drejtpërdrejtë gjithmonë ka pasur momente kur na ka shfaqur anën e tij të ndjeshme. Por, duket se ka diçka shumë të rëndësishme në të cilën Kastro nuk beson dhe ajo është dashuria. Sipas tij dashuria nuk ekziston, dhe nëse po atëherë është për fukarenjtë. “Nuk kam rënë asnjëherë në dashuri, edhe kur kam bërë dy fëmijët kanë qenë momente impulsive. Ka qenë spazma jo dashuria” ,tregoi këngëtari dhe moderatori. Ai shtoi se njerëzit që dashurohen janë injorantë dhe se askush nuk duhet të dashurojë më. Kastro Zizo përfundoi deklaratën e tij duke thënë se në 50 vitet e ardhshme dashuria nuk do të ekzistojë më.

Read More »

Alergjitë pranverore, 6 shenjat që paralajmërojnë se fëmija juaj po vuan

Blertina Koka Duhet të paguani për motin e ngrohtë, diellin, barin jeshil dhe aromën fantastike të luleve. Shumë të rritur preken nga alergjitë gjatë muajve të pranverës, ndërsa kur bëhet fjalë për fëmijët, është normale që prindërit të shqetësohen për mënyrën si vogëlushët e tyre reagojnë ndaj alergjive të ndryshme. Shumë fëmijë shfaqin simptoma të ngjashme të alergjisë si të rriturit, pjesa më e madhe e të cilave mund të prekin të gjithë trupin. Edhe pse shumë nga këto alergji janë lehtësisht të kurueshme, është gjithmonë mirë të flisni me pediatrin për t’u siguruar. Këto janë 6 shenjat që paralajmërojnë se fëmija juaj po zhvillon alergji. Lotim ose skuqje të syve – Një shenjë e dukshme e alergjive tek fëmijët është çdo problem i dukshëm me sytë, si skuqja, acarimi apo ënjtja e syve. Simptoma si ftohje – Nëse fëmija juaj duket se ka simptoma të ngjashme me ftohjen, që nuk po shërohet, mund të jetë alergjia shkaku. Nëse fëmijës i janë bllokuar hundët, teshtin gjatë gjithë kohës ose..

Read More »

Ylli i Realit e jep deklaratën e vitit për Riberyn pas ndeshjes së mbrëmshme

Lukas Vazkez ishte një nga më të mirët në fushën e lojës. Dha asistin për golin e dytë dhe u shndërrua në mbrojtës kur Karvahal u dëmtua. Ai vlerëson Riberinë si një nga lojtarët më të mirë në botë. “Ishte një kundërsulm shumë i bukur. I bëra presion Rafinjës dhe ai e humbi topin. Asensio e mbylli aksionin shumë bukur. Ai është një kampion i lindur dhe jam shumë i lumtur për golin që shënoi. Pozicioni? Unë bëj gjithmonë maksimumin në fushën e lojës dhe dua të ndihmoj shokët e skuadrës. Me ndihmën e tyre gjërat bëhen më të leht”. “Riberi është një lojtar i madh dhe duket sikur është 25-vjeçar. Është i shpejtë, por unë doja thjesht të ndihmoja skuadrën”, tha Vaskez pas ndeshjes.

Read More »

Hënes bëri humor të shtunën, Hanovëri mori hak mbrëmë

Bajerni i Mynihut është klubi dominues në Gjermani dhe tashmë triumfi në kampionat nuk është ndonjë motiv për festime të jashtëzakonshme, aq sa sfidat e Bundesligës janë kthyer në rutinë. Megjithatë, diplomacia duhet ruajtur gjithmonë dhe nuk duhen bërë batuta të hidhura, pasi gjithçka mund të të kthehet mbrapsht. Kështu ka ndodhur me presidentin e Bajernit, Uli Hënes, i cili fundjavën e shkuar, pas fitores 3-0 në Hanovër, u pyet nga gazetarët nëse Reali ishte i favorizuar nga fakti që e bëri fundjavën pushim, duke qenë se luhej finalja e Kupës së Mbretit. “Reali pushim? Edhe ne e bëmë pushim, sot ishte si një ditë pushimi për ne”, deklaroi duke qeshur Hënes. Pak ditë më vonë Hanovërit i vjen rasti për hakmarrjen e madhe, sepse në faqen e vet zyrtare në Twitter ka postuar një mesazh për Bajernin, pas humbjes ndaj Realit: “Oh, i dashur Bajern, me sa duket “Pushimi” nuk paska qenë shumë i mirë. Ah, po, ka edhe ndeshje kthimi”. Oh oh, lieber @FCBayern, da war die „Pause“ wohl doch nich..

Read More »

Marrëdhënie, 12 ‘kambanat e alarmit’ që ju i keni injoruar

Kur vërtet dëshironi që një lidhje sentimentale të funksionojë, është e lehtë të injoroni karakteristikat jo-aq-inkurajuese të partnerit. Ndoshta do ta gjesh veten duke justifikuar sjelljet e tij negative ose duke injoruar të gjitha ato sinjale që thonë se në afat të gjatë ai nuk do të jetë një partner i dashur dhe mbështetës. Ne kërkuam nga ekspertët që të ndajnë disa nga shenjat më pak të shndritshme, në mënyrë që t’u kushtoni më shumë vëmendje nëse keni një marrëdhënie. Jo të gjitha gjërat e renditura më poshtë do t’u japin fund menjëherë lojërave, por, të paktën, ia vlen të merren parasysh dhe të flisni me partnerin ose analistin. 1.Partneri flet keq nga ish-in, për të gjithë ish-at. Fakti që partneri flet keq për të parën tregon se ai nuk ka kryer një proçesim mbi mënyrën se si sjellja e tij mund të ketë kontribuar në përkeqësimin e marrëdhënieve të tij të mëparshme. Asnjë lidhje nuk është e mbyllur për shkak të qëndrimit të një personi, dhe nëse partneri sillet si viktimë e të ..

Read More »

Njihuni me Admirin nga Kosova që jeton në Zvicër, që ka lindur me gjini të gabuar

Lajmifundit.al

Sipas Admirit, edhe pse homoseksualizmi në komunitetin shqiptar është i ndaluar, ai flet hapur për të, duke shpjeguar publikisht në Facebook Shqiptari nga Kosova me vendbanim në Zvicër, Admir H. nga Cyrihu, ka pranuar ofendime të rënda pasi është homoseksual dhe vishet me rrobe të femrave. Në një video live, ai ua ka kthyer përgjigjen kritikuesve. “Digjeni atë të mallkuar para se të fillojë të bëjë vezë, Do t`ia kisha nxjerrë shpirtin me thonj, bir bushtre dhe moshë e neveritshme»: Komente të tilla është dashur të dëgjojë Admir H. (20) ditëve të fundit nga bashkëkombasit e vet.” Bile, ishte kërcënuar edhe me vdekje. Marrëzitë filluan pasi nga një përdorues ai u paraqit si homoseksual në një faqe të Facebook-ut me 50 mijë anëtarë. Po që se i shikon komentet e grupit, shumica e kanë të vështirë ta thyejnë tabunë e Admirit. Unë jam një transvestit homoseksual», ka spjeguar Admiri për “20 Minuten”, Në zemrën time unë jam një femër dhe vishem në mënyrë përkatëse. Në mënyrë të qartë, unë ..

Read More »

Miranda zgjedh mbrojtësin më të mirë në Serie A

Joao Miranda nuk e njeh modestinë. Mbrojtësi i Interit dhe i pëfaqësueses së Brazilit në një deklaratë të fundit për kanalin zyrtar të klubit zikaltër, u shpreh se mbetet mbrojtësi më i mirë i Serisë A. “Jam shumë i sinqertë në ato që them: për eksperiencën që kam dhe gjithçka tjetër, mendoj se jam mbrojtësi më i mirë në Serinë A.” Ish-mbrojtësi i Atleticos së Madridit vlerëosn shumë trajnerin Lucciano Spalletti, me të cilin ndihet komod, pasi komunikojnë shumë sa i përket anës taktike, përcjell “SS”. “Me Spallettin flas shpesh kur analizojmë video të ndryshme, por edhe gjatë stërvitjes. Ai është një trajner i zoti dhe më pëlqen fakti që dëshiron të fitojë gjithmonë. Edhe unë kështu jam gatuar, dua të fitoj çdo takim. Për mua ndeshja më e rëndësishme është ajo e radhës dhe nuk e mbaj mendjen te sfida e kaluar.”

Read More »

Stilet që janë qesharake, por dikur ishin “IN”

Disa njerëz vendosin t’i ndjekin trendet e modës, e disa të tjerë jo. Por fatkeqësisht, nuk ka një mënyrë për ta ditur se sa do të zgjasë një trend në botën e modës. Ajo çka dikur ishte shumë “IN”, sot duket shumë qesharake. Praandaj më poshtë po ju sjellim disa nga tendencat e modës në të kaluarën në mënyrë që të mbani mend dhe të buzëqeshni me atë që brezat e mëparshëm po përpiqeshin të dukeshin dhe të jeni mirënjohës për atë që gjeneratat e sotme veshin. Shkoni deri në fund të këtij shkrimi, ku do të gjeni një BONUS që vërteton se moda jo gjithmonë mund të ketë spjegim logjik.

Read More »

Yjet e famshëm të Hollivudit që janë të varfër /FOTO

Bota e Hollywoodit duket sikur është e mbushur me pasuri, pagesa të mëdha dhe të famshëm që bëjnë jetë më luksoze se shumica e njerëzve të pasur. Nga distanca, ata duken të bukur, të pasur dhe të mirë në marrjen e parave. Por gjërat gjithmonë nuk shkojnë siç presim. Ka një numër të të famshmëve të cilët janë më të varfër se sa menduam, të paktën sipas standardeve të Hollyoodit. Ju do të pyesni se si mund të jetë e mundur. Por është e vërteta. Këta të famshëm janë çuditërisht të varfër dhe arsyet janë të shumta. Disa nuk arritën të menaxhonin pasurinë e tyre ndërsa të tjerët kishin shpenzime të papritura. Emrat në këtë listë do t’ju habisin dhe do t’ju bëjnë të pyesni nëse këta njerëz janë të varfër. Këtu janë nëntë të famshëm që janë shumë më të varfër se sa ne mund të kemi menduar. Kelly Rutherford Ju do të tronditeni kur të mësoni se ylli i ‘Gossip Girl’ është në gjendje të dobët ekonomike këto ditë. Ajo filloi karrierën e saj në serinë televizive hit dhe arriti të fitonte një shu..

Read More »