Home / Tag Archives: kryetari

Tag Archives: kryetari

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet akuzave të kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në adresë të partisë për shkak të kandidaturës së Ramiz Merko për postin e kryetarit të Strugës. Ziadinit, ka thënë Ahmeti, ia kam bërë me dije …

Read More »

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Kryetari aktual i Dibrës në një nga debatet elektronike dhe televizive që zhvillohen në mediat vendase ngriti akuza të rënda për kandidatin e Lëvizjes Besa për Kryetar komune z.Xhemail Çupi, mes tjerash ai akuzoi Çupin për blerje votash ndër qytetar. Lata e quajti fundërinë dhe mbeturinë Xhemail Çupin në debatin …

Read More »

Kush dhe pse e kreu atentatin ndaj Gligorovit?

Kush dhe pse e kreu atentatin ndaj Gligorovit?

Para 22 viteve ishte kryer atentat i pasuksesshëm ndaj kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Kiro Gligorov. Gligorov e tejkaloi atentatin me lëndime të rënda në kokë, transmeton gazeta Lajm. Mirëpo, deri më sot mbetet mister se kush dhe pse e ka kryer sulmin ndaj kryetarit maqedonas si edhe procedura e …

Read More »

Sulmohet fizikisht kryetari i Shuto Orizares, Elvis Bajram(FOTO)

Në Shuto Orizare është sulmuar fizikisht këtë pasdite Elvis Bajram, kryetar i Komunës dhe kandidat i koalicionit të VMRO-DPMNE-së. Për momentin Bajrami po mbahet në spitalin shtetëror “8 Shtatori”. Sipas diagnozës së parë konstatohet se ai ka lëndime në kokë. Drejtori informoi se Bajram është jashtë rrezikut për jetë. Mjekim …

Read More »

Lladrovci do të mbajë ligjëratë në universitetin austriak

Lladrovci do të mbajë ligjëratë në universitetin austriak

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, do të mbajë ligjëratë në Universitetin e Gracit, në kuadër të një vizite zyrtare në Austri. Ai po ashtu gjatë kësaj vizite do të takohet me kryetarët e dy komunave, të Weiz-it, Erwin Eggenreich, dhe kryetarin e Gleisdorf-it, Christoph Stark, transmeton Klan Kosova.

Read More »

Bekim Sali: Çairi është me BESË

Bekim Sali: Çairi është me BESË

“E dua (zemrën)❤️time! “Urime dhe na priftë e mbara! Prej sot në Çair ia filloi jehona e fitores. Kanë mbetur vetëm edhe disa ditë dhe do të jetë krejt ndryshe. Të gjithë prej sot e kanë vetëm një refren – Çairi është me BESË!”, ka shkruar në rrjetin e tij …

Read More »