Home / Tag Archives: shqiptar

Tag Archives: shqiptar

Grupe nga Maqedonia përgatiten për luftë “ Do te ju kallim o Shqiptar, te gjallë do ju masakrojmë” (Video)

Grupe nga Maqedonia përgatiten për luftë “ Do te ju kallim o Shqiptar, te gjallë do ju masakrojmë” (Video)

Portali www.Shqip.Press nxjerr nje informacion te pa besueshem si me posht : Në rrjetet sociale janë paraqitur disa fotografi të paramilitarëve maqedonas, për të cilët jozyrtarisht thuhet se janë duke u stërvitur nëpër kampe në Maqedoninë Lindore, transmeton albanews. Policia demanton ekzistimin e këtyre grupacioneve, por jozyrtarisht thuhet se ato …

Read More »

1.5 ton drogë në kamion, arrestohet shqiptari në Itali

Policia ka ndaluar një 32-vjeçar shqiptar në Leçe të Italisë pasi u kap duke trafikuar drogë. Policia bën me dije se ai sëbashku me mikun e tij italian, të cilët ishin duke udhëtuar me një kamion me 1.5 ton marijuanë, tërhoqën vëmendjen e karabinierëve të cilët i ndoqën për orë …

Read More »

Vota shqiptare – për shqiptarët

Vota shqiptare – për shqiptarët

Fushata parazgjedhore në Maqedoni ka dëshmuar se ambicia e sëmurë, interesi personal, klanor dhe interesa të tjera të ngushta e kanë përçarë dhe copëtuar trupin votues dhe alternativat politike të shqiptarëve në Maqedoni. Nëse nuk mëson nga historia, ajo të përsëritet. Zgjedhjet e vitit 2011 dëshmuan pikërisht këtë dhe rezultati …

Read More »