Home / Tag Archives: shqiptare (page 3)

Tag Archives: shqiptare

Kim Mehmeti: Dje nisi zyrtarizimi i BDI-së si degë e LSDM-së

Kim Mehmeti: Dje nisi zyrtarizimi i BDI-së si degë e LSDM-së

Dje, kryeministri Zoran Zaev ka përkrahur haptazi kandidatin e BDI – së për komunën e Çairit, Visar Ganiun duke bërë publike kështu edhe marrëveshjen e shumëpërfolur midis dy partnerëve në koalicionin qeveritar, LSDM dhe BDI.Edhe deputeti i LSDM’së, Muhamed Zeqiri i cili tërë karrierën e tij politike e ngriti mbi …

Read More »

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

Partitë në vrap pas marrjes së meritave për rastin Monstra. BDI-ja thonë se vazhdimisht është angazhuar për zbardhjen e rastit. Por nga LSDM-ja kujtojnë se kthesa pozitive ndodhë si rezultat i dëshmive nga materialet e përgjuara dhe premtimit të saj për zbardhjen e së vërtetës, njofton Alsat M. Partitë politike e …

Read More »

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas.Ai tregon për masakrën në Las Vegas, duke dhënë detaje rreth ngjarjes dhe se si shpëtuan mrekullisht 15 shqiptarët e punësuar në kazinonë “Mandalay Bay Hotel”, e cila gjendet përballë vendit ku u mbajt koncerti. “Aty janë …

Read More »

Fabrikë pa shqiptarë në fshatin shqiptar të Maqedonisë

Edhe burimet, edhe fabrika për eksploatimin dhe përpunimin e ujit mineral “Pelisterka”, i njohur në tregun e vendit (Maqedonisë) dhe jashtë tij, gjendet mu në qendër të fshatit shqiptarë Mexhitli, fshat ky vetëm pesëqind metra larg kufirit dhe pikë-kalimit kufitar me Greqinë fqinje, shkruan gazeta KOHA në Maqedoni. Eksploatimi i …

Read More »

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Deklarata të forta vijnë nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu në 20-vjetorin e shkollës së Magjistraturës. Katër klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë tha Lu, duke shtuar se kanabisi do të kthehet prapë nëse nuk arrestohen “peshqit e mëdhenj”. “Më në fund shqiptarët duhet të jenë krenar për përparimin dmth kundër kultivimit …

Read More »

LETËR MUHAMED ZEKIRIT, Muhamedit të LSDM-së!

LETËR MUHAMED ZEKIRIT, Muhamedit të LSDM-së!

“Kosova të egra nuk do të mund tu ikish dot, kur çmenden kohrat në fortunë” Kjo është një copë poezie e Din Mehmetit, që ma reciton shpeshë miku im nga Londra. Jam qytetar nga Haraçina, pjesmarrës aktiv në luftën e vitit 2001, por që nga pas lufta, prej vitit 2002 …

Read More »