Home / Tag Archives: shqiptare (page 4)

Tag Archives: shqiptare

Sela-Ramës: Dil ore burr thuaj diçka

Auto Draft

  Ziadin Sela ka qenë i ftuar në emisionin ”Zonë e lirë” në TV Klan ku ka folur për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, që ndryshe njihet si ”e enjtja e zezë”. Arian Çani e ka pyetur Selën se çfarë do i thonte Edi Ramës …

Read More »

Sela: Ne kemi vepra dhe jo vetëm fjalë

Sela: Ne kemi vepra dhe jo vetëm fjalë

Lideri i “Aleancës për shqiptarët” nga Kumanova tha se Lagja e Trimave u dogj për shkak se ishte “Lagje trimash” dhe jo “Divo Naselje” dhe sepse ishte e banuar me shqiptarë dhe është e banuar me shqiptarë dhe jo me qytetarë. Ai tha se ka ardhur koha për vepruar bashkërisht …

Read More »

Muhamed Zeqiri: LSDM flet me vepra (VIDEO)

Muhamed Zeqiri, deputet i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, në emisionin “Agora” në Lajm TV ka folur për besimin e humbur të shqiptarëve ndaj partive të deritanishme shqiptare dhe arsyen se pse votat shqiptare po shkojnë drejt LSDM-së. “Partitë shqiptarëve nuk kanë realizuar atë që ia kanë premtuar shqiptarëve. LSDM …

Read More »