Home / Tag Archives: siguruar

Tag Archives: siguruar

Zbulohet sekreti i bashkëpunimit Vetëvendosje me AAK ( video )

Zbulohet sekreti i bashkëpunimit Vetëvendosje me AAK ( video )

Gent Begolli, Drejtor i shërbimeve publike në Komunën e Prishtinës, ka dhënë arsyet se pse ka lidhur marrëveshje me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. “Të nderuar bashkëqytetar të Prishtinës. Në zgjedhjet e fundit lokale, ne si AAK kemi siguruar 8,200 vota dhe kjo falë besimit qe na keni dhënë ju, …

Read More »

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Një sërë parregullsish lidhur me kushtet hapësinore dhe të kuadrit si dhe pajisjeve, kanë konstatuar inspektorët e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH) pas mbikëqyrjes së kryer inspektuese në Klinikën për Gjinekologji dhe Akusheri (KGJA). Siç kumtoi drejtoresha e ISHSSH, Irina Sotirova Buhova, mbikëqyrja e jashtëzakonshme është zbatuar me kërkesë …

Read More »

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda është shteti më i vogël që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”, transmeton zeri.info Fitorja 2-0 ndaj Kosovës të hënën bëri që shteti i cili ka vetëm 335.000 banorë të kualifikohet në Botëror. Gylfi Sigurdsson dhe Johann Berg Gudmundsson shënuan për fitoren e islandezëve ndaj Kosovës, …

Read More »

Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia

Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia

Polonia ka siguruar kualifikimin direkt në Botëror pas fitores 4-2 në shtëpi ndaj Malit të Zi, raporton zeri.info Krzysztof Maczynski (6’), Kamil Grosicki (16’), Robert Lewandowski (85’) dhe Filip Stojkovic (87), i cili realizoi në portën e gabuar, shënuan për vendasit, kurse golat për malazezët i shënuan Stefan Mugosa (78’) …

Read More »

Erdogan dhe Rohani kundërshtojnë shtetin kurd

Erdogan dhe Rohani kundërshtojnë shtetin kurd

Erdogan dhe Rohani kundërshtojnë shtetin kurd[/caption] Presidenti iranian dhe ai turk, kanë thënë se shtetet e tyre do të ndërmarrin hapa për tu siguruar se kufijtë në rajon nuk do të ndryshohen, pas referendumit të fundit për pavarësi të rajonit autonom kurd.“Ne nuk do të pranojnë ndryshimin e kufijve në …

Read More »

Haradinaj takohet me Dakën, bisedojnë për zgjedhjet lokale

Haradinaj takohet me Dakën, bisedojnë për zgjedhjet lokale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, me ekipin e saj. Haradinaj shprehu gatishmërinë për të bashkëpunuar ngushtë me KQZ-në, për çdo çështje, dhe u zotua se do të ndihmojë edhe në rishikimin e buxhetit për KQZ-në. “Daka uroi …

Read More »