Home / Tag Archives: transmeton

Tag Archives: transmeton

Zelanda e Re hyri në 2018 me fishekzjarrë spektakolar

Dubai New Year - Viti i Ri ne Dubai qe po cmend te gjithe !

Zelanda e Re ka mirëpritur vitin e ri 2018 me një shfaqje spektakolare fishekzjarrësh nga Rrokaqielli i Auckland. Fishekzjarrët shumëngjyrëshe shpërthyen mbi Auckland përderisa Zelanda e Re festoi si një nga vendet e para që hyri në vitin e ri. Samoa ishte shteti i parë që hyri në vitin 2018 …

Read More »

Grupe nga Maqedonia përgatiten për luftë “ Do te ju kallim o Shqiptar, te gjallë do ju masakrojmë” (Video)

Grupe nga Maqedonia përgatiten për luftë “ Do te ju kallim o Shqiptar, te gjallë do ju masakrojmë” (Video)

Portali www.Shqip.Press nxjerr nje informacion te pa besueshem si me posht : Në rrjetet sociale janë paraqitur disa fotografi të paramilitarëve maqedonas, për të cilët jozyrtarisht thuhet se janë duke u stërvitur nëpër kampe në Maqedoninë Lindore, transmeton albanews. Policia demanton ekzistimin e këtyre grupacioneve, por jozyrtarisht thuhet se ato …

Read More »

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Xhejlane Godanci konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999, mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit “Familja Moderne”, me rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), ajo arriti të bëhet shumë e dashur për publikun me humorin e saj. Roli i …

Read More »

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda është shteti më i vogël që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”, transmeton zeri.info Fitorja 2-0 ndaj Kosovës të hënën bëri që shteti i cili ka vetëm 335.000 banorë të kualifikohet në Botëror. Gylfi Sigurdsson dhe Johann Berg Gudmundsson shënuan për fitoren e islandezëve ndaj Kosovës, …

Read More »

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino thotë se pret që ta shohë Lionel Messin në Kupën e Botës, transmeton zeri.info Argjentina rrezikon seriozisht kualifikimin në Botëror, por Infantino thotë se Messi duhet të fitoj një Kupë të Botës për të çimentuar madhështinë e tij. Ylli i Barcelonës kishte ndihmuar Argjentinën që …

Read More »

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Gjatë pesë viteve të fundit të ardhurat e përgjithshme të noterëve në Maqedoni arrijnë 90 milion euro, ndërsa fitimi 41 milion euro, tregojnë të dhënat e Regjistrit qendror, transmeton Express. Marrim shembull Aneta Petrovska Aleksova ka pasur  të ardhura 2.8 milion euro dhe fitim të pastër prej 1.5 milion euro.Kolegja …

Read More »