Home / Tag Archives: zgjedhjet

Tag Archives: zgjedhjet

Zbulohet sekreti i bashkëpunimit Vetëvendosje me AAK ( video )

Zbulohet sekreti i bashkëpunimit Vetëvendosje me AAK ( video )

Gent Begolli, Drejtor i shërbimeve publike në Komunën e Prishtinës, ka dhënë arsyet se pse ka lidhur marrëveshje me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. “Të nderuar bashkëqytetar të Prishtinës. Në zgjedhjet e fundit lokale, ne si AAK kemi siguruar 8,200 vota dhe kjo falë besimit qe na keni dhënë ju, …

Read More »

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë (FOTO)

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit të vitit të kaluar, shkruan gazeta Lajm. Kjo për arsye të …

Read More »

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet akuzave të kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në adresë të partisë për shkak të kandidaturës së Ramiz Merko për postin e kryetarit të Strugës. Ziadinit, ka thënë Ahmeti, ia kam bërë me dije …

Read More »

Panucci: Kundër Italisë, lojë të bukur dhe rezultat pozitiv

Panucci: Kundër Italisë, lojë të bukur dhe rezultat pozitiv

Shqipëria do të kërkojë lojën e bukur, por edhe rezultatin përballë Italisë. Christian Panucci nuk i fsheh objektivat në ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit 2018. Trajneri kuqezi paralajmëroi skuadrën që të mos krijojë iluzione prej faktit se kundërshtarët janë të kualifikuar, ndërsa kërkon një paraqitje si ajo e pjesës …

Read More »

THAÇI NGA KUMANOVA: TË NDËSHKOJMË PUSHTETARËT MË 15 TETOR

“Kam një dëshirë për Kumanovën që në zgjedhjet e ardhshme të dalim gjith bashk edhe Likova edhe Kumanova, dhe kryetari i Kumanovës të jetë shqiptar”, kështu tha kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në kuadër të tubimit në qytetin e Kumanovës. Thaçi edhe në këtë tubim nuk la pa kritikuar pushtetin …

Read More »

Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)

Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)

Kandidati për kryetar të komunës së Çairit nga Aleanca për Shqiptarët, Faruk Avdiu, premtoi se do t’i japë përparësi gjelbrimit nëse votohet për të parin e komunës në zgjedhjet lokale në Maqedoni që mbahen më 15 tetor, njofton Portalb.mk. Avdiu tha në Debat Pernime për moderuar nga Jeta Xharra se komunës …

Read More »